Okręgówka

PP

W niedzielę rozegrana zostala pierwsza runda Pucharu Polski na szczeblu podokręgu. Przeciwnikiem naszej drużyny byl spadkowicz z II grupy A-klasy „Czarni” Starcza. Wynik konfrontacji byl latwy do przewidzenia, ale …

respekt do przeciwnika nawet slabszego zawsze jest rzeczą wskazaną. Nie mniej jednak mecz od samego początku przebiegal pod dyktando Polonistów. To nasza drużyna częściej byla w posiadaniu pilki i konstruowala mniej lub bardziej udane ataki. Mimo optycznej przewagi nie można bylo ustrzec się blędów, które w perspektywie sobotniego meczu ligowego nie mogą nastrajać optymistycznie. „Czarni” mimo ogólnego chaosu jaki towarzyszyl ich poczynaniom na boisku kilkakrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką M.Sikorskiego, jednak nie zdolali zdobyć bramki. Bardziej skutecznie w pierwszej części zagrala Polonia i po dwóch bramkach zdobytych przez Michala Czechowskiego i Damiana Rajczyka kontrolowala spokojnie przebieg spotkania. W drugiej odslonie spotkanie okazalo się już widowiskiem bardzo jednostronnym, gdyż Poloniści więcej grali pilką a akcje przeprowadzane bokami boiska co chwilę stwarzaly napastnikom dogodne sytuacje do zdobycia bramek. Dwukrotnie na listę strzelców wpisal się wprowadzony po przerwie Maciej Makuch a raz bramkarza Czarnych pokonal Andrzej Tkacz. Spotkanie zakończylo się pewnym zwycięswem Polonii i w następnej pucharowej rundzie przeciwnikiem naszej drużyny będzie zespól Kamienicy Polskiej, który w wyjazdowym spotkaniu pokonal Spartę Siedlec Duży.


Polonia zagrala w skladzie : M.Sikorski – L.Bialaszczyk, A.Żak, M.Jakubiec, P.Oglaza (A.Kamela) – M.Jabloński, D.Rajczyk, M.Czechowski, A.Tkacz – T.Skibicki, R.Nietresta (M.Makuch)