Okręgówka

Z A P O W I E D Ź

Ciekawie zapowiada się VIII kolejka spotkań w naszej klasie rozgrywkowej. Polonia zmierzy się na własnym terenie z zespołem Kamienicy Polskiej. Niedzielny rywal Polonistów w bieżących rozgrywkach nie zaznał jeszcze goryczy porażki i tylko seria remisów z czołówką ligi powoduje, że z dorobkiem 15 pkt. zajmuje trzecią pozycję. W ostatnich latach ….   

konfrontacje z sąsiadem zza miedzy wypadały bardzo korzystnie dla Polonistów, jednak drużyna z Kamienicy z sezonu na sezon czyni coraz większe postępy i potyczki z nią stają się coraz bardziej zacięte i ciekawe. Już wyniki w poprzednich rozgrywkach świadczyły o progresie tego zespołu a osiągnięcia z tego dowodzą, że Kamienicę Polską należy stawiać w gronie kandydatów do awansu. W niedzielne popołudnie zapowiada się więc ciekawe spotkanie w Poraju, które da z pewnością odpowiedź na kilka pytań co do faktycznych aspiracji obydwu zespołów.


W pozostałych meczach  Piast Przyrów podejmie zawsze niebezpieczną Olimpię z Huty Starej i walczyć będzie o punkty pozwalające się mu oderwać od grupy drużyna walczących o utrzymanie. Lider ze Szczekocin zmierzy się z imiennikiem swego pogromcy z ostatniej kolejki a Gnaszyn również nie należy do łatwych przeciwników. Sokół sprawdzi piłkarzy z Rzerzęczyc i o punkty na własnym boisku będzie musiał mocno powalczyć. Kuźnica Marianowa raczej może być pewna punktów, gdyż w pojedynku z Błękitnymi jest zdecydowanym faworytem. W Myszkowie tamtejsza Warta przetestuje Częstochówkę a Skra będzie gospodarzem spotkania z Wartą Zawada.