Okręgówka

Fatalny początek !

POLONIA Poraj  0 (0) – (2) SOKÓŁ Olsztyn


Piętnastą kolejką zainaugurowali rundę rewanżową rozgrywek nasi piłkarze. Rozczarowanie kibiców może być spore, gdyż Polonia dość łatwo uległa swojemu rywalowi z Olsztyna. W Poraju wszyscy spodziewali się trudnego spotkania i w żadnym razie przeciwnik nie był lekceważony, mimo to okazało się że …….. 

mobilizacja nie była wystarczająca. Wysoka porażka nie odzwierciedla może przebiegu spotkania, gdyż obydwa zespoły przez 90 minut toczyły wyrównaną sportową walkę a o wyniku przesądziły indywidualne błędy. Nie umniejsza to jednak roli Olsztynian, którzy okazali się drużyną bardziej doświadczoną, potrafiącą bez skrupułów wykorzystywać błędy przeciwnika i co ważne zamieniać je na bramki. Goście dość szybko zdobyli prowadzenie i starali się kontrolować poczynania polonistów w swoich szykach obronnych, mimo to i oni nie ustrzegli się błedu po którym podyktowany został rzut karny. Jedenastka została podyktowana prawidłowo i nawet zawodnicy Sokoła nie mieli zastrzeżeń co do zasadności decyzji sędziego. W chwilę później jednak cieszyli się już z fatalnego jej wykonania, gdyż piłka powędrowała tuż obok słupka bramki bronionej przez ich bramkarza. Szczęście które sprzyjało golkiperowi Sokoła z każdą chwilą opuszczało bramkarza Polonii, który po rzucie rożym wykonywanym przez przyjezdnych tak niefortunnie wybijał piłkę, że trafiła ona wprost na głowę przeciwnika a ten nie zmarnował okazji. Po przerwie taktyka gospodarzy mogła być już tylko wybitnie ofensywna, gdyż do odrobienia były już dwie bramki. Mimo starań w skutek ataków wynik nie zmieniał się a na dodatek kolejna szybka kontra Sokoła zakończyła się sukcesem. Mimo wysokiego prowadzenia przeciwnika Polonia do końca ambitnie atakowała, ale nie pokonała bardzo dobrze dysponowanej tego dnia obrony Sokoła.   


POLONIA : P.Gurbała – Ł.Ogłaza ( 75′ R.Nietresta ), Ł.Białaszczyk, M.Czechowski, M.Jakubiec – M.Jabłoński ( 46′ A.Żak ), A.Tkacz, D.Rajczyk, Ł.Goniak – J.Sobota, T.Skibicki           


W pozostałych spotkaniach na uwagę zasługuje wysoka porażka Sparty, która poległa w konfrontacji z częstochowską Skrą, oraz pewne zwycięstwo Częstochówki nad zawsze niebezpiecznym Orkanem z Rzerzęczyc. Drugą ligową porażkę w rundzie rewanżowej poniosła Olimpia, która w wyjazdowym spotkaniu nie sprostała beniaminkowi z Zawady Kamienica Polska również nie zdołała zgromadzić kompletu punktów remisując 1-1 z Orkanem Gnaszyn, a w meczu drużyn z dołu tabeli Piast z trudem ale uporał się z Błękitnymi.