Okręgówka

Uczciwy podział punktów

Płomień Kuźnica Marianowa 0(0) – (0)0 Polonia Poraj             (foto z meczu w galerii)


Bezbramkowo zakończyła się konfrontacja dwóch czołowych zespołów ligi. Poloniści po wysokiej porażce w zeszłej kolejce z dużym respektem podeszli do spotkania z aktualnym liderem tabeli a i sam Płomień znał wagę punktów zdobytych na mistrzu jesieni. (…) 

Pierwsze minuty meczu rozgrywane były zdecydowanie pod dyktando gospodarzy, którzy w przeciągu kwadransa mieli kilka doskonałych sytuacji do zdobycia bramki. Po tym okresie przewagi Płomienia spotkanie wyrównało się i większość akcji kończyła się skutecznymi interwencjami formacji defensywnych. W tym czasie Poloniści skupili się konstruowaniu kontrataków i po jednym z nich w polu karnym nieprzepisowo zatrzymany został Łukasz Goniak. Irytujący staje się powoli sposób wykonywania rzutów karnych przez zawodników z Poraja którzy już w drugim spotkaniu nie potrafią pokonać bramkarza z przysłowiowego „wapna” (Fot). W pierwszej części gry była to jedyna sytuacja po której Polonia mogła zdobyć prowadzenie. W drugiej odsłonie sytuacja na boisku niewiele się zmieniła. Jedynym faktem godnym wspomnienia jest czerwona kartka dla krewkiego zawodnika gospodarzy, który w niewybredny sposób skomentował decyzje sędziego a w chwilę później obserwował już spotkanie z trybun. Przewaga jednego zawodnika nie zmobilizowała naszych graczy do odważniejszych ataków i spotkanie zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów. 


 


 W pozostałych spotkaniach wygrywali faworyci. Sokół Olsztyn który w ubiegłej kolejce rozprawił się skutecznie z Polonią nie zwalnia tempa i tym razem odesłał z kwitkiem częstochowską Skrę . Olimpia Huta Stara podtrzumuje złą passę i w kolejnym trzecim już spotkaniu ponosi porażkę, tym razem z zespołem Kamienicy Polskiej. Orkan Gnaszyn nie sprostał Częstochówce, która po raz kolejny gromadzi komplet oczek. Na spotkanie do Rzerzęczyc nie pojechali Błękitni, którzy protestują przeciwko złej sytuacji w klubie a  w jedynym niedzielnym spotkaniu Sparta w najniższym rozmiarze pokonała beniaminka z Zawad.


A oto więcej zdjęć z tego meczu: http://galeria.poloniaporaj.pl/index.php?folder=/pilkarze/mecze/kuznica-polonia_16-04-2005/