Okręgówka

Pierwszy sprawdzian za nami !

Raków Częstochowa (okręgowa liga juniorów) 3(2)-(2)4 Polonia Poraj

Pierwszy po przerwie mecz kontrolny rozegrali piłkarze Polonii. Nasi zawodnicy zmierzyli się w Czestochowie z młodym narybkiem trzecioligowca. Mimo różnicy wieku jaka dzieli obydwie ekipy mecz okazał się mieć bardzo wyrównany przebieg. (……) 

Młodzi Częstochowianie dominowali wybieganiem i opanowaniem technicznym i dlatego byli równorzędnym przeciwnikiem dla swoich starszych kolegów z Poraja. Pierwsia bramkę zdobyli gospodarze, kiedy po długim podaniu z głębi pola napastnik Rakowa wyszedł sam na sam z M.Sikorskim i pewnie wykorzystał nadarzającą się okazję. Na odpowiedź ze strony Polonii nie trzeba było długo czekać. Po składnej akcji prawą stroną piłkę dokładnie dośrodkował M.Jakubiec a problemów ze zdobyciem bramki nie miał już T.Skibicki. Mimo, iż pierwsza część gry toczyła się pod dyktando Rakowa, to po zdobyciu wyrównania to Poraj przez kilka minut posiadał optyczną przewagę i udokumentował ją zdobyciem kolejnego gola. W polu karnym nieprzepisowo zatrzymywany był J.Sobota i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Sam poszkodowany okazał się skutecznym egzekutorem karnego i wyprowadził Polonię na prowadzenie. Końcowe fragmenty pierwszej połowy należały zdecydowanie do drużyny częstochowskiej w wyniku czego padła wyrównująca bramka i na przerwę obydwa zespoły schodziły z zasłużonym chyba remisem. W drugiej części gospodarze dysponujący liczną kadrą desygnowali do gry w większości świeżych zawodników i już w kilka minut wyszli na prowadzenie. Przez pierwszy kwadrans drugiej odsłony "świeża siła" w szeregach rywala dała się Polonistom okrutnie we znaki. Jednak w 75 min. na strzał z dużej odległości zdecydował się Bąk i tak zaskoczył swoją decyzją bramkarza, iż ten nie zdołał skutecznie interweniować a piłka znalazła się w siatce. Po zdobyciu wyrównania Poloniści kilka razy staneli jeszcze przed szansą podwyższenia rezultatu ale sztuka ta udała im się dopiero w 87 min. Piłkę w polu karnym rozegrał A.Kamela z M.Jabłońskim i ten drugi plasowanym strzałem ustalił wynik spotkania na 3 : 4 . W nadchodzących dwóch tygoniach Poloniści rozegrają jeszcze kilka spotkań kontrolnych w tym Memoriał im. S.Grzybowskiego, oraz pierwszą rundę PP w której ich przeciwnikiem będzie zespół Alkasu Aleksandria .

POLONIA : M.Sikorski (P.Gurbała, P.Pala) – M.Jakubiec, M.Czechowski, P.Ogłaza (T.Pala), A.Żak – Bąk, J.Sobota, M.Jabłoński – A.Kamela (B.Kulej), T.Skibicki