Okręgówka

Polonia dogania !!!

Sokół Olsztyn  1(1) – (1)2  Polonia Poraj

Zaległa piętnasta kolejka spotkań o mistrzostwo A-klasy okazała się szczęśliwa dla piłkarzy z Poraja. Nie dość że zdołali pokonać w wyjazdowym spotkaniu bardzo ciężkiego rywala jakim niewątpliwie jest Sokół, to na dodatek główny jak dotąd kandydat do awansu stracił punkty na rzecz walecznej Częstochówki. (….) 

Spotkanie w Olsztynie było bardzo wyrównane z lekkim jednak wskazaniem na przyjezdnych. Pierwszy gol padł w 18 minucie meczu, kiedy to Janusz Pawlik wyłożył piłkę na przedpole bramki a nadbiegający Adrian Żak udeżył z trzydziestego metra i nie dał najmniejszych szans bramkarzow Sokoła. Uspokojeni zdobyciem prowadzenia Poloniści zaczeli popełniać jednak błędy i w efekcie po dziesięciu kolejnych minutach gospodarze doprowadzili do wyrównania. Wynik remisowy utrzymał się do gwizdka kończącego pierwszą część gry i zapowiadał emocjonujące kolejne 45 min. Po wznowieniu do ataków ruszyli Porajanie jednak wyśmienicie dysponowana tego dnia obrona Olsztynian nie popełniała błędów. Taka sytuacja trwała do 70 min., kiedy to jeden z defensorów Sokoła w zapaśniczy sposób powstrzymał w polu karnym Janusza Pawlika a sędzia nie wahał się podyktować jedenastki. Pewnym wykonawcą okazał się Adam Cichoń i kolejny raz na prowadzeniu znalazła się Polonia. Jak się okazało wynik ustalony strzałem z jedenastki utrzymał się do końca potyczki i Polonisci zainkasowali niezmiernie ważne trzy punkty.

Polonia : Paweł Pala – Michał Jakubiec, Adam Cichoń, Andrzej Tkacz, Adrian Żak – Łukasz Goniak ( 80′ Michał Czechowski ), Jarosław Adamczyk, Janusz Pawlik, Adam Dynus ( 70′ Michał Cichoń ) – Tomasz Skibicki, Jakub Sobota .     

Bramki dla Polonii –  Adrian Żak  , Adam Cichoń