Okręgówka

Kolejny sprawdzian za nami

Polonia Poraj   2(0) – (1)  Olimpia Huta Stara

Spotkanie inaugurujące występy Polonistów na boiskach Klasy Okręgowej zbliża sie wielkimi krokami. Tymczasem trwaja gorączkowe przygotowania do sezonu, których nieodzownym elementem są mecze kontrolne. Dzisiejszego popołudnia nasza drużyna podejmowała na własnym boisku Olimpię z Huty Starej i po można by powiedzieć, a właściwie napisać "poprawnej grze" odniosła pierwsze sparingowe zwycięstwo. Pierwsza odsłona pojedynku nie toczyła się po myśli piłkarzy a przede wszystkim trenerów zespołu z Poraja. (……)     

Poloniści grali dość chaotycznie i zbyt szybko pozbywali się piłki co stwarzało przeciwnikowi sporo możliwości w przeprowadzaniu niezwykle groźnych kontrataków. Jeżeli dodamy do tego niedostateczne zaangarzowanie i kilka stosunkowo prostych błędów defensywnych, to w efekcie otrzymujemy wynik jakim zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania. W drugiej odsłonie ujrzeliśmy już odmienioną Polonię, która zagrała twardziej z większym pomysłem na akcje ofensywne, ale przede wszystkim dyktującą warunki meczu. Sytuacji dogodnych do zdobycia bramek w tej drugiej odsłonie nie brakowało po obu stronach, ale to gospodarze swoja przewage udokumentowali zdobyciem bramek. Wyrównanie padło tuż po przerwie, kiedy to strzał A.Cichonia z rzutu wolnego odbił się od poprzeczki a następnie został skutecznie dobity głową przez A.Żaka . W 15 min później ponownie na bramkę z 20 m uderzał A.Cichoń , ale tym razem jego strzał okazał sie dla golkipera przyjezdnych nie do obrony. Mimo prowadzenia Poloniści nadal starli sie atakować jednak bardzo dobrze spisująca sie obrona Olimpii nie dopuściła już do utraty kolejnych bramek. Spotkanie zakończyło sie zatem wynikiem 2-1 i miejmy nadzieję, iż forma zespołu z Poraja w kolejnych sparingach będzie rosła i da podstawy do spokojniejszego spojrzenia na ligową przyszłość beniaminka.

Polonia : P.Pala – M.Jakubiec, A.Pawłowski, A.Tkacz, A.Żak (85′ K.Jędrkiewicz) – A.Dynus (83′ M.Mirek), A.Cichoń, J.Adamczyk, Ł.Ogłaza (40′ P.Kwoka) – T.Skibicki, J.Sobota     

Bramki dla Polonii : A.Żak , A.Cichoń