Okręgówka

Memorial im. Stanislawa Grzybowskiego

Polonia Poraj  2(1) – (1)Sokół Olsztyn

Dziś o godzinie 11.00 na boisku przy ul. Górniczej odbył się mecz memoriałowy w którym zmierzyły się drużyny Polonii Poraj i Sokoła Olsztyn. Spotkanie to było formą uczczenia pamięci zasłużonego działacza, ale też ostatnim chyba sprawdzianem Polonistów przed rozpoczynającymi się za tydzień rozgrywkami Ligi Okręgowej. Obie drużyny dobrze znają się z ligowych boisk więc pierwsza część spotkania była widowiskiem dość wyrównanym i gorąco bywało zarówno pod jedną jak i pod drugą bramką. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście, którzy ….. (….) 

po niepewnej interwencji defensywy Polonii zdołali pokonać Pawła Palę. Niedługo później padło wyrównanie i po bramce testowanego w Poraju Mariusza Warmuzińskiego gospodarze doprowadzili do remisu. Do końca pierwszej części gry trwała wyrównana walka i żadna ze stron nie zdołała już umieścić piłki w siatce. Po wznowieniu niewielką przewagę osiągneli Poloniści, którzy częściej stwarzali sobie dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Sztuka ta udała im się dopiero w 89 minucie i po drugiej bramce rozgrywającego bardzo dobre spotkanie M.Warmuzińskiego zwycięstwo przypadło gospodarzom spotkania.

Polonia zagrała w składzie : Paweł Pala – Michał Jakubiec, Andrzej Pawłowski, Andrzej Tkacz, Paweł Kwoka – Mateusz Caban (75′ Łukasz Ogłaza), Adrian Żak, Adam Cichoń, Tomasz Kluziński (80′ M.Szecówka) – Tomasz Skibicki, Mariusz Warmuziński

Bramki dla Polonii – Mariusz Warmuziński