Okręgówka

Frycowe zaplacono !

Polonia Poraj   0(0) – (1)1   Pilica Koniecpol

W pierwszym pojedynku w klasie okręgowej przeciwnikiem naszej drużyny był zespół z Koniecpola. Po uroczystym wręczeniu pucharu za zdobycie awansu i gratulacjach ze strony pierwszego rywala obie drużyny ruszyły do walki o jakże ważne ligowe punkty. W szeregach Polonii wyczuwało się duże zdenerwowanie i chyba niewielką tremę przed debiutem na wyższym poziomie rozgrywek. (…….)

Mimo to większa część pierwszej odsłony meczu gospodarze dyktowali warunki gry i dość często wizytowali pod bramką przeciwnika. Przed doskonałą sytuacją do otwarcia wyniku meczu jako pierwszy stanął Mariusz Warmuziński, ale jego zamiary świetnie wyczuł dobrze spisujący się bramkarz przyjezdnych. Potem kilka razy niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Pilicy jednak bramki nie padały. Przyjezdni starali się nie pozostawć dłużni beniaminkowi i kilkakrotnie szybkimi akcjami o mały włos nie zaskoczyli kierowanej przez Andrzeja Pawłowskiego obrony. W końcowych minutach pierwszej części grę przyspieszyli gościei po głębokim wrzucie w pole karne w 44 minucie zdobyli "bramkę do szatni". Po przerwie Poloniści od początku podjeli próby doprowadzenia do remisu, jednak drużyna Pilicy spokojnie kontrolowała ich poczynania i umiejętnie wybijała rywala z rytmu. Po piętnastu minutach drugiej połowy nastąpiła przerwa w grze spowodowana zamieszkami wśród kibiców, których opisywanie w tym arykule nie miało by większego sensu oprócz wyrażenia całkowitej dezaprobaty przeciwko chamskim i pozbawionym sensu zachowaniom na obiektach sportowych. Po tej jakże niemiłej dla obu stron nieplanowanej przerwie gra została wznowiona, jednak piłkarze Polonii nie odnaleźli już recepty na dobrze spisującą się w defensywie drużynę z Koniecpola. Mecz choć przez większą część wyrównany zakończył się ostatecznie zwycięstwem gości i to w Koniescpolu można mówić o udanej inauguracji sezonu.

Polonia: Paweł Pala – Michał Jakubiec, Andrzej Tkacz, Andrzej Pawłowski, Adrian Żak (75′ Adam Dynus) – Michał Cichoń, Jarosław Adamczyk, Adam Cichoń, Jakub Sobota – Mariusz Warmuziński, Tomasz Skibicki