Okręgówka

Nie zwalniamy tempa

"Olimpia" Huta Stara   2(2) – (1)"Polonia" Poraj

W poniedziałek rano zespół Polonii powrócił z obozu w Darłowie i po tygodniu dobrze zaplanowanej i intensywnej pracy drużyna wraca do normalnego trybu przygotowań. Już dziś Porajanie rozegrali kolejny z meczy testowych w którym zmierzyli się z Olimpią Huta Stara. Aura nie oszczędziła dziś placu gry na którym miało dojść do pojedynku, dlatego też piłkarze obu drużyn musieli zmagać się nie tylko z rywalami, ale też z ciężkim i podmokłym terenem. (……..)

Mimo to w obydwu ekipach animuszu do gry nie brakowało i choć akcje często kończyły się w sporych rozmiarów kałużach to dzięki dużemu zaangażowaniu po obu stronach mecz rozgrywany był w dość szybkim tempie. Jako pierwsi trafienie uzyskali gospodarze i po 15 minutach wyrównanej gry to oni cieszyli się z prowadzenia. Jednak niedługo później ładnym strzałem ze sporej odległości popisał się Adam Cichoń i doprowadził do remisu. Na przerwę Porajanie udawali się jednak z jednobramkową stratą, gdyż jeszcze w 35 minucie rywale zdołali umieścić piłkę w ich siatce. Po wznowieniu mecz niebezpiecznie się zaostrzył i trenerzy obydwu drużyn musieli studzić ambicje swoich podopiecznych. Od siedemdziesiątej minuty gry przewagę na placu zaczeli uzyskiwać Poloniści, co od razu dało efekt w postaci zdobywanych bramek. Skutecznością popisali się też wprowadzeni do gry rezerwowi. Najpierw swoją bramkę zdobył Marcin Jabłoński doprowadzając do remisu a w niedługo później Michał Cichoń idealnie odnalazł się w polu karnym przeciwnika wyprowadzając Polonię na prowadzenie. Na sam koniec rozmiary zwycięstwa powiększył Marcin Mirek, który mimo interwencji obrońców wbiegł w pole karne i precyzyjnym strzałem w długi róg ustalił wynik meczu.

Polonia zagrała w składzie : Grzegorz Kopacz (46′ Paweł Pala) – Andrzej Tkacz, Michał Jakubiec, Damian Jastrząbek, Krzysztof Nalepa – Jakub Sobota (65′ Michł Cichoń), Adam Cichoń (60′ Adrian Żak), Jarosław Adamczyk (50′ Damian Rajczyk), Łukasz Ogłaza (55′ Marcin Jabłoński) – Tomasz Skibicki (65′ Marcin Mirek), Jan Pawlik

bramki dla Polonii : Adam Cichoń , Marcin Jabłoński , Michał Cichoń , Marcin Mirek .

bramki dla Olimpii : Piotr Piwek , Łukasz Wlazło