Okręgówka

Wazne punkty !

Znicz Kłobuck  0(0)-(1)1  Polonia Poraj
W osiemnastej kolejce rozgrywek o mistrzostwo klasy Okręgowej Polonistom przyszło zmierzyć się w wyjazdowym spotkaniu z drużyną Znicza Kłobuck. Nasi rywale nie zwykli oddawać punktów na własnym terenie a w dodatku jesienią polegli w Poraju i jako pierwsi dostarczyli punktów Polonistom, dlatego też sobotnia potyczka zapowiadała się niezwykle ciekawie. Mecz zgodnie z przewidywaniami rozpoczął się od ataków gospodarzy, którzy nastawieni bardzo ofensywnie uzyskali optyczną przewagę na placu gry. Zniczowcy częściej gościli pod bramką rywali, jednakże ataki swoje często kończyli niecelnymi strzałami bądź też stratami piłek na przedpolu. Poloniści starali się skutecznie przeszkadzać rywalom wyczekując jednocześnie na momenty dogodne do wyprowadzenia szybkich kontrataków. (…..)

Przez większą część pierwszej odsłony podopieczni Andrzeja Wróblewskiego bili głową w przysłowiowy mur. Mur tymczasem nieoczekiwanie oddał. W 30 min. doskonałym podaniem do wychodzącego na czystą pozycję Tomka Skibickiego popisał się Adam Cichoń. Napastnik Polonii ograł interweniujacego obrońcę, ale jego strzał z lewej nogi trafił jedynie w słupek bramki gospodarzy. To było pierwsze ostrzeżenie dla Znicza. Drugie zakończyło się już zdobyciem bramki. Do rzutu wolnego na trzydziestym metrze podszedł Adam Cichoń i mocnym uderzeniem skierował piłkę w światło bramki. Futbolówka mijając po drodze wszystkich zawodników trafiła w słupek a następnie odbijając się od nieszczęśliwie interweniującego bramkarza ugrzęzła w siatce. Utrata bramki zaskoczyła chyba ekipę z Kłobucka, która już do końca pierwszej części gry nie mogła odnaleźć recepty na skuteczną odpowiedź. Po przerwie do kolejnych ataków ruszyli zagrzewani przez kibiców gospodarze. Tyle tylko, że Porajanie mieli w swych szeregach Grzegorza Kopacza a tego dnia bramkarz Polonii bronił jak w transie. Mijały minuty a wynik ciągle był korzystny dla przyjezdnych. Strzały które musiały znaleźć drogę do siatki w ekfilibrystyczny sposób wybraniał G.Kopacz bądź też nieznacznie mijały słupek bramki. Pod koniec meczu w poczynania obydwu drużyn wkradła się już nerwowość. Poloniści pilnowali już wypracowanej ciężko przewagi a gracze z Kłobucka wszelkimi sposobami próbowali ją zniwelować. Ostatecznie wynik nie zmienił się już do samego końca a na konto beniaminka z Poraja powędrowały trzy niezmiernie ważne punkty.

Polonia zagrała w składzie : Grzegorz Kopacz – Andrzej Tkacz, Michał Jakubiec, Krzysztof Nalepa, Adrian Żak – Michał Cichoń (65′ Łukasz Ogłaza), Jakub Sobota, Adam Cichoń, Damian Jastrząbek – Jan Pawlik (85′ Michał Czechowski), Tomasz Skibicki (89′ Mateusz Szecówka)

bramka dla Polonii : Adam Cichoń (35′)

 

– zdjęcia dostępne w galerii