Okręgówka

"B"-undesliga

Gryf Pińczyce  0(0) – (2)2  Stokrotka/Polonia Poraj

W miniony weekend wiosenne rozgrywki zainaugurowali również piłkarze popularnej B-undesligi. Nasza Stokrotka/Polonia Poraj wybrała się na spotkanie z dziewiątym w tabeli Gryfem Pińczyce. Po przegranej 3-2 jesienią na własnym boisku podopieczni Andrzeja Pawłowskiego pałali chęcią wzięcia rewanżu na terenie rywala. W pierwszej części gry to nasza drużyna nadawała ton w meczu i to nasi zawodnicy stwarzali więcej sytuacji podbramkowych. Długo jednak nie potrafili zamienić ich na bramki. (……..)

Dopiero w 24 min. dokładne podanie z prawej strony dotarło do Damiana Rajczyka a ten wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po kilku następnych minutach gry bramkarz Gryfa po raz kolejny musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem skutecznym strzelcem okazał się być Adam Dynus, a druga bramka pozwoliła spokojniej oczekiwać następnych 45 min. W drugiej odsłonie mecz toczył się raczej pod dyktando gospodarzy, którzy siłą rzeczy musieli dążyć do wyrównania. Tego dnia piłkarze Gryfa nie potrafili jednak skutecznie zagrozić bramce bronionej przez Pawła Palę a ich przewaga optyczna nie przekładała się na klarowne sytuacje strzeleckie. Dlatego też kibice w Pińczycach nie zobaczyli już więcej bramek a Stokrotka/Polonia dopisała kolejne 3 punkty do swego dorobku ligowego.

Stokrotka/Polonia Poraj zagrała w składzie : Paweł Pala – Michał Byrski, Przemysław Ogłaza, Dawid Gurbała, Paweł Kwoka – Grzegorz Konieczko (55′ Kamil Jędrkiewicz), Marcin Jędrzejewski (80′ Marcin Mirek), Damian Rajczyk (70′ Jurek Stefaniak) , Grzegorz Polak – Jacek Gadziński, Adam Dynus .

BRAMKI :  Damian Rajczyk  , Adam Dynus  .