Okręgówka

Grad bramek w Myszkowie

Warta-Callida Myszków  2(1)-(2)7  Stokrotka-Polonia II Poraj  

Kolejny mecz i kolejne zwycięstwo podopiecznych Andrzeja Pawłowskiego. Tym razem nasze rezerwy wysoko rozprawiły się z debiutującą po jedno-sezonowej przerwie w rozgrywkach b-klasy Wartą-Callidą. Przewagę nasi gracze uzyskali już w pierwszej części meczu, ale gospodarze spisywali się dzielnie a ich postawa sprawiała, że mecz nie był widowiskiem jednostronnym. Pierwszy gol dla Stokrotki-Polonii padł po rzucie karnym przyznanym za faul na Janku Pawliku, a skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Adam Dynus. Około 25 min. po błędzie defensorów Warta nieoczekiwanie zdołała odpowiedzieć skutecznym trafieniem doprowadzając tym samym do wyrównania. Być może pierwsza część gry zakończyła by się nawet remisem, jednak w 43 min. stoper Warty zagrywa piłkę ręką we własnym polu karnym za co ogląda swoją drugą żółtą a w efekcie czerwoną kartkę oraz funduje przyjezdnym kolejny rzut karny. Tym razem z jedenastki nie myli się także Łukasz Głowacki i na przerwę obydwa zespoły zeszły z wynikiem 1-2. ( … dalej )

W drugiej odsłonie grający w dziesiątkę gospodarze nie potrafili już przeciwstawić się atakom gości i zaczęły padać kolejne bramki rozwiewające ich marzenia o dobrym wyniku. Najpierw po dośrodkowaniu na piątym metrze skutecznie odnalazł się Mateusz Szecówka i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce a niedługo później młody napastnik podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 1-4 uderzeniem z lewej nogi tuż pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez golkipera Warty. Ostatnie trzy gole dla naszej drużyny to popis strzeleckich umiejętności Janka Pawlika, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców i w drugim meczu z rzędu kompletuje hat-tricka. Bramkom zdobywanym przez tego właśnie gracza dodatkowego smaku dodaje chyba też fakt, iż zawodnik ten pozyskany został do Polonii właśnie z myszkowskiej Warty. Jedynym przerywnikiem w strzeleckim koncercie Jana Pawlika była bramka dla Myszkowian zdobyta po skutecznie wyprowadzonej kontrze. Spotkanie zakończyło się zatem wysokim zwycięstwem Stokrotki-Polonii II a na kolejne B-klasowe emocje zapraszamy tym razem do Choronia gdzie rywalem naszych graczy będzie Gryf Pińczyce.

Stokrotka-Polonia II Poraj zagrała w składzie : Popielak Kamil – Ogłaza Łukasz, Byrski Michał, Polak Grzegorz, Głowacki Łukasz – Konieczko Grzegorz (70\’ Rajczyk Damian), Jędrkiewicz Kamil (80\’ Mirek Marcin) Pala Paweł, Pawlik Jan – Szecówka Mateusz (70\’ Górecki Grzegorz), Dynus Adam (80\’ Celeban Michał)

Bramki dla Stokrotki-Polonii II Poraj  :

Jan Pawlik     Mateusz Szecówka   Adam Dynus   Łukasz Głowacki