Okręgówka

Niemila niespodzianka

Stokrotka/Polonia II  1(1)-(0)1  Orlęta Gniazdów 

Dość niemiłą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze Stokrotki-Polonii II remisując na własnym terenie z nisko notowanym zespołem z Gniazdowa. W pierwszej części mecz przebiegał po myśli gospodarzy. Akcje w większości toczyły się na połowie przyjezdnych, ale piłkarze Stokrotki-Polonii przez długie minuty nie potrafili przełamać skutecznie i mądrze grającej tego dnia obrony rywala. Pierwsza bramka meczu padła dopiero w 30 min., kiedy strzałem z rzutu wolnego piłkę w siatce Orląt umieścił Damian Jastrząbek. Tylko na tyle stać było w pierwszej odsłonie obydwie strony i sędzia odgwizdał sygnał na przerwę przy stanie 1-0. Po wznowieniu gry spotkanie zaczęło układać się coraz mniej kolorowo dla graczy z Choronia. ( … dalej )

Mecz stał się bardziej wyrównany a zbytnie rozluźnienie w szeregach gospodarzy sprawiło, że przyjezdni coraz częściej stawali przed szansą na wyrównanie stanu spotkania. Słabsza postawa lidera została ukarana w 70 min. i po szybkiej kontrze prawą stroną boiska piłka skierowana zostaje w pole karne bramki w której stał Paweł Pala, wprost do nieobstawionego napastnika gości. Zawodnik Orląt nie ma większego problemu z umieszczeniem piłki w siatce i zdobywa wyrównującego gola. Końcowe 20 min. to sytuacje bramkowe dla obu zespołów, ale przy odrobinie szczęścia przyjezdni mogli pokusić się tego dnia o komplet oczek wywalczonych kosztem lidera.

Stokrotka-Polonia II : Paweł Pala – Michał Byrski, Michał Czechowski, Łukasz Ogłaza, Damian Jastrząbek  – Kamil Jędrkiewicz, Adam Dynus, Damian Rajczyk (60\’ Marcin Jędrzejewski), Sebastian Adamczyk (46\’ Paweł Kwoka) – Mateusz Szecówka, Grzegorz Górecki (55\’ Marcin Mirek).