Okręgówka

I Halowy Turniej Pilkarski

W ostatni weekend stycznia po raz pierwszy odbył się miting piłkarski pod nazwą „I Halowy Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz”. Mecze seniorów rozgrywane były w sobotę 26 stycznia, a juniorów w niedzielę 27 stycznia. W sumie w sobotnio-niedzielnych rozgrywkach spotkało się 14 drużyn w tym dwie grupy najmłodszych piłkarzy ze szkółek piłkarskich z Blanowic i Siewierza. To właśnie te dwie drużyny piłkarzy do lat 9 wzbudziły najwięcej emocji i przeżyć dla wszystkich kibiców obecnych na Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Siewierzu. Wynik tego spotkania nie był ważny. Liczyła się wytrwałość i wola walki, które towarzyszyły najmłodszym zawodnikom przez cały czas trwania meczu. Równie mocno co mali zawodnicy, w mecz zaangażowani byli ich opiekunowie i rodzice, którzy dopingowali swoje pociechy i zachęcali brawami do prawdziwie sportowej rywalizacji.

Drugi dzień rozgrywek to spotkania drużyn juniorów, w których zaprezentowały się następujące drużyny.

  1. „Przemsza” Siewierz
  2. „Zantka” Chorzów
  3. „Olimpia” Blanowice
  4. „Źródło” Kromołów
  5. „Piast” Ożarowice
  6. „Polonia” Poraj

Spośród juniorów najlepszym okazał się klub „Zantka” Chorzów, zaraz za nim była „Polonia” Poraj, a III miejsce zajęła „Olimpia” Blanowice. Na kolejnych IV, V i VI miejscu uplasowali się: „Przemsza” Siewierz, „Piast” Ożarowice, „Źródło” Kromołów. Najlepszy strzelec Paweł Giel i najlepszy zawodnik Adam Młynek to klubowi koledzy z „Zantka” Chorzów. Najlepszym bramkarzem okazał się Dawid Woźniak z „Polonii” Poraj.
Zainteresowanie rozgrywkami, czysta sportowa rywalizacja oraz wspaniały pokaz piłkarskich umiejętności prawdopodobnie przyczynią się do tego, że Halowy Turniej Piłkarski na stałe wpisze się w kalendarz siewierskich imprez sportowych.
Gratulujemy zwycięzcom Turnieju i życzymy wielu kolejnych znaczących sukcesów.

Żródło artykułu: http://www.siewierz.pl/informacje/197/