Okręgówka

SPARINGI

Polonia Poraj  2(1)-(1)2  Zieloni Żarki
To już trzeci z serii zaplanowanych na okres przygotowawczy sparingów zespołu z Poraja. Tym razem rywalem naszych piłkarzy był czwartoligowy zespół Zielonych Żarki w którego składzie wystąpił testowany przez trenera Całusa zawodnik Polonii – Jakub Sobota. Spotkanie rozegrane zostało na boisku w Choroniu i przy nadzwyczaj sprzyjających jak na tą porę roku warunkach stało się świetną możliwością sprawdzenia postępów w zimowych przygotowaniach obydwu drużyn. ( … dalej )

Wynik końcowy potyczki najlepiej chyba obrazuje przebieg meczu, który w opinii obserwatorów był wyrównanym widowiskiem. Wynik jako pierwsi otwarli czwartoligowcy, kiedy po strzale z osiemnastego metra piłka zaskoczyła golkipera Polonii i ugrzęzła w siatce. Jeszcze przed przerwą ambitnie grający Porajanie zdołali doprowadzić do remisu i po akcji Janka Pawlika zakończonej dobrym podaniem pilłkę w siatce pewnym strzałem umieścił Norbert Szczepaniak. Po przerwie obydwa zespoły mocno odświeżyły swoje składy i przystąpiły do rozegrania drugiej części meczu. W drugiej odsłonie ponownie jako pierwsi przewagę bramkową uzyskali goście, którzy w olbrzymim zamieszaniu pod bramką Grzegorza Kopacza zdołali umieścić piłkę w siatce. Historia z pierwszej części meczu powtórzyła się jednak niebawem i gospodarze po raz kolejny doprowadzili do remisu. Tym razem dobrą akcją popisał się Daniel Ruciński i mijając interweniującego bramkarza skierował płkę do bramki. Wynik 2-2 mimo kilku jeszcze okazji bramkowych zarówno z jednej jak i drugiej strony utrzymał się do końca i nie krzywdzi chyba żadnej ze stron.

Polonia : Grzegorz Kopacz – Andrzej Tkacz, Andrzej Pawłowski, Krzysztof Szczepaniak (46\’ Adrian Żak), Michał Jakubiec (55\’ Daniel Ruciński) – Rafał Konopka (testowany zawodnik), Norbert Szczepaniak (46\’ Bartosz Kulej), testowany zawodnik, Damian Jastrząbek – Jan Pawlik (75\’ Mateusz Szecówka), Tomasz Skibicki (70\’ Kamil Jędrkiewicz)  

Okręgówka

SPARINGI

Polonia Poraj  2(1)-(0)1  Sokół Olsztyn

Przygotowania do nowego sezonu ruszyły już na dobre. Piłkarze Polonii trenują cztery razy w tygodniu i rozgrywają kolejne mecze kontrolne. Tym razem z zaproszenia do rozegrania sparingu skorzystała czołowa drużyna II grupy "A" klasy – Sokół Olsztyn. Mecz toczył się przez większą część pod dyktando wyżej notowanych Polonistów, którzy swoją przewagę zdołali udokumentować dwiema bramkami. ( … dalej )

Continue reading „SPARINGI” <span class="meta-nav">→</span>