Okręgówka

SPARING

Polonia Poraj  2(2)-(0)Warta Zawada 

Mecz sparingowy z zespołem Warty Zawada to już trzecie spotkanie jakie Poloniści rozgrywają w tym tygodniu. Po Rakowie Częstochowa z którym przyszło się polonistom zmierzyć we wtorek w Pucharze Polski i MKS Myszków z którym Porajanie rozgrywali mecz kontrolny w czwartek, dziś przyszła kolej na niżej notowanego rywala z Zawad. Do swojej dyspozycji trenerzy postawili tego dnia aż 23 zawodników z których każdy dostał szansę na występ w dzisiejszym meczu. W pierwszej odsłonie przewaga leżała po stronie gospodarzy, ale młoda drużyna z Warty ambicją nadrabiała straty. Otwarcie wyniku nastąpiło dość szybko bo już w 8 min., kiedy Daniel Ruciński sam podbił sobie głową piłkę ponad obrońcami Warty a później z strzałem z powietrza skierował ją do siatki. Po zdobyciu prowadzenia przez Polonię, nastąpił okres gry w którym więcej było typowej walki o piłkę niż składnych, zakończonych strzałami na bramkę akcji. ( … dalej )

Dopiero w 40 min. gospodarzom udało się skutecznie ograć rywali. Piłkę z głębi pola dograł dokładnie Paweł Pala a przepięknym uderzeniem z powietrza w okienko bramki Warty popisał się Norbert Szczepaniak . Dwubramkowe prowadzenie Polonii utrzymało się do przerwy. Po wznowieniu gry Poloniści oddali nieco pola rywalom co w niedługim czasie zaowocowało stratą pierwszego gola. W 65 minucie Emil Stępień wykorzystał moment nieuwagi obrońców z Poraja, wyszedł na czystą pozycję i oddał silny strzał nie dając najmniejszych szans bramkarzowi. Strata bramki najwidoczniej nie zmobilizowała wystarczająco gospodarzy, bo po kolejnych dziecięciu minutach goście zdołali wyrównać stan meczu. Tym razem skutecznością pod bramką Grzegorz Kopacza popisał się Andrzej Dąbrowski. Jeszcze przed zakończeniem meczu Polonia mogła zdobyć zwycięskiego gola, ale strzał Sebastiana Adamczyka trafił w poprzeczkę i spadł tuż pod nogi nadbiegających obrońców Warty. Spotkanie zakończyło się zatem wynikiem remisowym, który oceniając pełne 90 minut nie krzywdzi chyba żadnej ze stron.

Polonia : Dawid Woźniak (46\’ Grzegorz Kopacz) – Andrzej Tkacz (46\’ Jacek Waloch), Paweł Pala (46\’ Paweł Kwoka), Krzysztof Szczepaniak (46\’ Sebastian Adamczyk), Łukasz Głowacki – Kamil Jędrkiewicz (46\’ Rafał Konopka), Norbert Szczepaniak (46\’ Michał Jakubiec), testowany zawodnik (46\’ Damian Jastrząbek), Michał Cichoń (46\’ Marcin Jabłoński) – Tomasz Skibicki (30\’ Marek Koral, 60\’ Grzegorz Konieczko), Daniel Ruciński (30\’ Mateusz Szecówka, 60\’ Marcin Mirek) .

Bramki dla Polonii : Daniel Ruciński (8 min.)  , Norbert Szczepaniak (40 min.)

Bramki dla Warty : Emil Stępień (65 min.) , Andrzej Dąbrowski (75 min.)