Okręgówka

Wygrana z beniaminkiem

"Warta" Kamieńskie Młyny   1(0)-(1)2   "Polonia" Poraj     

W pierwszym meczu na wiosnę drużyna Polonii wybrała się na mecz do beniaminka ligi okręgowej – Warty Kamieńskie Młyny. Gospodarze tego spotkania chcieli pokazać się z jak najlepszej strony przy dość licznie zgromadzonej publiczności. Poloniści przyjechali na boisko Warty zdobyć trzy punkty, które przybliżyły by ich do środkowej części tabeli. Mecz od samego początku przebiegał pod dyktando gości, którzy często gościli pod bramką Warty. Drużyna z Kamieńskich Młynów sporadycznie atakowała bramkę strzeżoną przez Grzegorza Kopacza. Około 20 minuty meczu rzut wolny wykonywał Krzysztof Szczepaniak z piłką bitą w pole karne minęli się wszyscy zawodnicy   ( … dalej … )

a ta sama odnalazła drogę bezpośrednio do bramki.  Tym sposobem nowy grający trener Polonii zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach nowego klubu. W pierwszej części gry Porajanie mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji lecz za każdym razem dobrze spisywał się bramkarz Warty. Gospodarze mieli dogodną sytuacje ok 35 minuty kiedy wykonywali rzut wolny z ok 18 metra lecz piłka trafiła w mur i została natychmiast wybita poza pole karne. W drugiej połowie mecz stał na słabszym poziomie. Gospodarze za wszelką cenę chcieli odrobić straty i sztuka ta udała im się w 58 minucie. Po faulu w środkowej części boiska szybko rozegrany został rzut wolny a piłka została zagrana na lewą stronę gdzie nie obstawiony zawodnik skierował ją do siatki gości. Od tego momentu gospodarze częściej przebywali pod bramką Grzegorza Kopacza lecz następne ich akcje nie przynosiły skutku. W 83 minucie padła za to druga bramka dla Polonii. Najpierw po strzale Tomasza Skibickiego piłka odbiła się od poprzeczki a skuteczną dobitką wykazał się Paweł Pala zdobywając gola  z najbliższej odległości. Po końcowym gwizdku goście mogli dopisać na swoje konto 3 ważne punkty.

 

Skład Polonii: Kopacz Grzegorz – Pala Paweł, Pawłowski Andrzej, Szczepaniak Krzysztof, Tkacz Andrzej – Jakubiec Michał (60\’ Cichoń Michał), Kulej Bartosz (ż) (60\’ Pawlik Jan), Szczepaniak Norbert, Jastrząbek Damian (88\’ Jędrkiewicz Kamil) – Skibicki Tomasz (ż), Ruciński Daniel.

Bramki dla Polonii: Szczepaniak Krzysztof, Pala Paweł

 


ZDJĘCIA Z MECZU