Okręgówka

Trudna przeprawa

KS Kotowice  0(0)-(1)Stokrotka-Polonia II 

Po ubiegłotygodniowej porażce z Lelovią piłkarze Stokrotki-Polonii jechali na mecz z Kotowicami z wielkim postanowieniem poprawy. Zadanie wydawało się tym bardziej trudne, że do tego momentu Kotowice, były zespołem który na własnym terenie jedynie raz musiał uznać wyższość przeciwnika. Pozycja lidera tabeli zobowiązuje jednak do wywożenia kompletu punktów nawet od niewygodnych rywali i nawet dodatkowa mobilizacja przeciwnika nie powinna przeszkodzić w dążeniu do zapewnienia sobie zwycięstwa w rozgrywkach. Sobotni mecz w Kotowicach nie różnił się pod tym względem od innych. Gospodarze zagrali bardzo ambitnie i podnieśli poprzeczkę podopiecznym Andrzeja Pawłowskiego wysoko. ( …. dalej )

Nie bez znaczenia pozostawało też w tej kwestii boisko, które w Kotowicach jest wyjątkowo wąskie i utrudniało w znacznym stopniu grę przyjezdnym. W pierwszej odsłonie mecz stał pod znakiem typowej walki na całej długości i szerokości boiska, ale przewagę bramkową udało uzyskać się piłkarzom z Choronia. Z lewej strony dośrodkowywać na długi słupek próbował Tomasz Pawłowski, piłki nie przeciął żaden zawodnik a ta powędrowała bezpośrednio w długi róg bramki zaskoczonego golkipera gospodarzy. Do 45 min. wynik nie uległ zmianie i to goście zeszli na przerwę w nieco lepszych humorach. Po wznowieniu mecz toczył się w początkowej fazie pod dyktando lidera jednak w 60 min. swoią drugą w tym meczu żółtą kartkę ujrzał Adrian Żak a to oznaczało, że przyjezdni zmuszeni byli dokończyć zawody w osłabionym składzie. Jeszcze przez około 15 min. mecz kontrolowali piłkarze Stokrotki-Polonii, ale ostatni kwadrans goście musieli spędzić w defensywie. Gospodarze nie zdołali już jednak stworzyć zagrożenia pod bramką Dawida Woźniaka i wynik otwarty w 30 min. utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Stokrotka-Polonia Poraj II : Dawid Woźniak – Łukasz Ogłaza, Michał Czechowski, Michał Byrski ( ż ), Łukasz Głowacki – Paweł Kwoka ( ż ) (70\’ Górecki Grzegorz), Damian Rajczyk, Tomasz Pawłowski, Adrian Żak (ż ż) – Marek Koral (87\’ Adrian Sochański), Grzegorz Konieczko (46\’ Marcin Mirek).