Okręgówka

Wygrana w trudnych warunkach

Polonia Poraj  3(2) – (0)0  Znicz Kłobuck 

Po pechowej przegranej w zeszłym tygodniu poloniści przystąpili do meczu bardzo zmotywowani i zaangażowani w grę przez pełne 90 minut. Niedzielne spotkanie odbywało się w bardzo trudnych warunkach, gdyż płyta boiska była bardzo grząska. Początek spotkania to obustronne badanie sił. Pierwsze 15 minut to typowa walka w środku boiska i częste faule z jednej i z drugiej strony. Po 25 minutach gry do klarownych sytuacji zaczęli dochodzić gospodarze. ( … dalej )

W 33 minucie meczu po prawej stronie boiska znalazł się Krzysztof Szczepaniak i płasko bitą piłkę posłał w pole karne gości a tam niefortunna interwencją popisał się obrońca Kłobucka Staśkiewicz pakując piłkę do własnej bramki. Po straconym golu Znicz za wszelką cenę chciał szybko doprowadzić do wyrównania lecz co nie udało sie zawodnikom Znicza udało się gospodarzom w 40 minucie po błędzie defensywy i bramkarza gola zdobył Tomasz Skibicki. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie i tak jak w pierwszej części mecz toczył się w środkowej strefie boiska z kilkoma sytuacjami pod obiema bramkami. W 72 minucie swojego pierwszego gola w nowym klubie zdobył Daniel Ruciński ustalając wynik meczu na 3:0. Od tego momentu wiadomo było, że w tym meczu żadna już krzywda Polonii się stać nie może. Kolejne cenny komplet punktów został w Poraju. Oby tak dalej w kolejnych meczach gdzie o punkty wcale nie będzie łatwiej.

Skład Polonii:  G.Kopacz – P.Pala, A.Pawłowski, M.Czechowski, A.Tkacz – M.Cichoń (75\’ T.Pawłowski), K.Szczepaniak (ż) , N.Szczepaniak (ż) ,  D.Jastrząbek (86\’ M.Jakubiec) – D.Ruciński (83\’ K.Jędrkiewicz), T.Skibicki (70\’ J.Pawlik)

Bramki dla Polonii:  Staśkiewicz (samobójcza), Skibicki Tomasz, Ruciński  Daniel