Okręgówka

Kolejne Grand Derby za nami

Stokrotka-Polonia II  3(3)-(2)2  Unia Masłońskie 

Derby Gminy Poraj między Stokrotką a Unią Masłońskie zawsze wzbudzają wśród kibiców, zawodników i działaczy wyjątkowe emocje. Nie inaczej było również tym razem i na boisko do Choronia przybyła spora grupa kibiców zarówno jednej jak i drugiej drużyny. Niezależnie od tego jaka różnica dzieli w tabeli obydwa zespoły spodziewać się należało ciekawego pojedynku. Spotkanie rozpoczęło się od spokojnego badania sił i chyba zbytniego niezdecydowania ze strony obu drużyn. Po kwadransie dopiero mocniej przycisnęli gospodarze i w efekcie to oni zdołali otworzyć wynik spotkania. Z prawej strony dośrodkowywał Adrian Sochański a na długim słupku akcję skutecznym strzałem zakończył Marek Koral. Wydawało się że po zdobyciu prowadzenia mecz spokojnie powinni kontrolować piłkarze z Choronia, jednak stało się wprost przeciwnie i niedługo później padło wyrównanie. Brak komunikacji między bramkarzem Stokrotki a wbiegającym w pole karne obrońcą i …. pada gol samobójczy. ( … dalej )

Kuriozalny gol na tyle zdeprymował chyba podopiecznych Andrzeja Pawłowskiego, że za chwilkę popełnili kolejny błąd zakończony utratą drugiej bramki. Tym razem zawodnik Unii minął bezkarnie obrońcę na szesnastym metrze i oddał strzał z przysłowiowego "czuba". Piłka nabrała dziwnej rotacji a potem ku zdziwieniu nawet samego strzelca wylądowała w samym okienku bramki bronionej przez Dawida Woźniaka. Goście objęli nieoczekiwanie prowadzenie w meczu i w Choroniu przez moment zapachniało sensacją. Gospodarzom nie pozostało w tym momencie już nic innego jak tylko zaatakować i odrobić straty jeszcze do przerwy. Kolejne minuty stały pod znakiem przewagi Stokrotki-Polonii II i już po kilku minutach szarża wbiegającego w pole karne Tomka Pawłowskiego zakończyła się faulem a w efekcie "jedenastką", którą na bramkę skutecznie zamienił Adam Cichoń. Być może pierwsza odsłona zakończyła by się remisem, ale tego dnia Marek Koral miał swój dzień i po raz kolejny udowodnił, że potrafi odnaleźć się w polu karnym rywala. Napastnik Stokrotki ponownie znalazł się we właściwym miejscu i z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Niedługo później rozbrzmiał gwizdek kończący pierwszą część gry. Po przerwie mecz stracił na atrakcyjności. Nadal stroną dominującą na placu gry byli gospodarze, którzy swojej przewagi nie potrafili zamienić na bramki. Były słupki i poprzeczki, ale piłka nie trafiała do siatki. Goście najczęściej długimi podaniami starali się uruchamiać swoich napastników, ale w ciągu drugich 45 minut również nie potrafili odnaleźć sposobu aby skutecznie zagrozić bramce rywala. Po 90 minutach kolejny mecz derbowy zakończył się sukcesem Stokrotki-Polonii, która umocniła się na pozycji lidera rozgrywek powiększając swoją przewagę nad drugim w tabeli Startem do 9 punktów.

Stokrotka-Polonia Poraj II : Dawid Woźniak – Łukasz Ogłaza, Adrian Żak, Łukasz Głowacki, Michał Byrski – Tomasz Pawłowski,  Adam Cichoń, Damian Rajczyk,  Grzegorz Górecki (65\’ Marcin Mirek) – Marek Koral (85\’ Grzegorz Konieczko), Adrian Sochański (70\’ Mariusz Warmuziński)