Okręgówka

Wysoka wygrana

Polonia Poraj  6(2) – (0)Płomień Kuźnica Marianowa

Mecz z outsiderem rozgrywek dla podobiecznych Krzysztofa Szczepaniaka i Andrzeja Pawłowskiego był uważany za mecz z gatunku tych ciężkich, powód… brak 4 podstawowych zawodników pierwszej "11", którzy tego dnia nie mogli wystąpić. Bracia Krzysztof i Norbert Szczepaniakowie pauzowali za żółte kartki a Tomasz Skibicki i Michał Czechowski nie zagrali z powodów osobistych. W szatni gospodarzy już przed meczem można było wyczuć respekt dla rywala  i bardzo dużą koncentracje. Jak się później okazało ( …. dalej )

obawy trenerów w pierwszej połowie były uzasadnione, gdyż mecz był stosunkowo wyrównany akcje toczyły się pod jedną i pod drugą bramką. Pierwszą groźną okazje mieli goście i po rzucie rożnym mogli zdobyć bramkę lecz czujność Andrzeja Pawłowskiego uratowała Polonię przed stratą gola i piłka została wybita z linii bramkowej. Podrażnieni gospodarze zaczęli atakować bramkę Płomienia. W sytuacji sam na sam powinna paść bramka lecz Daniel Ruciński za długo zwlekał z oddaniem strzału i został powstrzymany przez bramkarza Kuźnicy. Około 30 minuty ponownie sam na sam znalazł się Daniel Ruciński lecz przy oddawaniu strzału na bramkę został nie przepisowo powstrzymany przez obrońce Płomienia i sędzia wskazał na "wapno" pewnym wykonawcą okazał się Michał Jakubiec, który otworzył wynik meczu. Po tej bramce Polonia zaczęła śmielej atakować i najpierw po strzale Daniela Rucińskiego piłka trafiła w słupek i tocząc się po linii bramkowej nie znalazła drogi do bramki. Kolejną okazją popisał się Damian Jastrząbek lecz piłka tylko "ostemplowała" poprzeczkę gości. W 45 minucie rzut rożny wykonywali poloniści i zdobyli bramkę do szatni a autorem został Andrzej Pawłowski. W drugiej części gry obraz nie uległ zmianie i to Polonia dyktowała warunki szybko zdobywając bramkę po składnej akcji Michała Cichonia i po przepuszczeniu piłki między nogami przez Damiana Jastrząbka  bramkę zdobył Pawlik Jan. Tego dnia Polonia była bardzo skuteczna i kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Po kolejnym rzucie rożnym na listę strzelców wpisał się Pala Paweł podwyższając wynik meczu na 4:0. Jednak tak wysokie prowadzenie polonistów nie satysfakcjonowało i atakowali dalej bramkę Płomienia czego efektem był kolejny gol tym razem zdobył go Andrzej Pawłowski po precyzyjnie wykonanym rzucie rożnym. Nie minęło kilka minut a nie przepisowo w polu karnym powstrzymywany był Daniel Ruciński i ponownie sędzia wskazał na "11" metr. Do piłki podszedł ponownie Michał Jakubiec i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Tablica wyników wskazywała 6:0. Po tej bramce Goście zdołali jeszcze zmniejszyć wynik meczu i zdobyli honorową bramkę a jej autorem był Skwarczyński. Mimo osłabionego składu Polonia pokazała się z dobrej strony i zdobyła kolejne punkty. Oby tak było w następnej kolejce w wyjazdowym meczu z "Jednością" Boronów.

 

Skład Polonii: Kopacz G. – Jakubiec M., Pawłowski A., Pala P., Tkacz A. – Cichoń M.(70\’ Mirek M.), Kulej B.(60\’ Koral M.), Jastrząbek D., Jędrkiewicz K. – Ruciński D., Pawlik J.

Bramki dla Polonii: Jakubiec Michał , Pawłowski Andrzej , Pala Paweł , Pawlik Jan

Bramka dla Płomienia KM. : Skwarczyński