Okręgówka

Wynik lepszy od gry

Jedność Boronów  0(0) – (2)Polonia Poraj

Po wygranej z Płomieniem KM poloniści jechali do Bronowa po kolejny komplet punktów, lecz po ostatnim wypadzie gdzie padł wynik 0:0, wszyscy zgodnie twierdzili, że będzie to ciężki mecz. Początek meczu to obustronne badanie sił i typowa walka w środku boiska z małą ilością strzałów na bramke z jednej i drugiej strony. W początkowej fazie gry lekką przewagę ( dalej …)

posiadali gospodarze i to oni chcieli za wszelką cenę zdobyć bramkę otwierając wynik meczu. Przez pierwsze 30 min na boisku nie działo się nic poza kilkoma akcjami z obu stron, które nic nie przynosiły aż do 38 minuty meczu wtedy to rzut wolny wykonywali goście i w zamieszaniu pod bramką największym sprytem wykazał się Michał Cichoń zdobywając swoją pierwszą bramkę w tym sezonie. Kibice gospodarzy jeszcze na dobre nie ochłonęli po tej bramce a już bramkarz Jedności po upływie 60 sekund musiał kolejny raz wyciągać piłkę z siatki po stałym fragmencie gry strzelcem gola okazał się Michał Czechowski. Ta bramka podcięła skrzydła gospodarzom i już do przerwy nic nie mogli zdziałać. W drugiej połowie Polonia szybko wyprowadziła kilka ataków i w 50 minucie trzeciego gola zdobył Daniel Ruciński. Nie minęło kilka minut  a przepięknym golem popisał się Tomasz Skibicki. Po tej bramce Jedność już się nie podniosła a Polonia miała kolejne szanse na podwyższenie wyniku i były ku temu okazje, których nie wykorzystali Andrzej Pawłowski oraz dwa razy Norbert Szczepaniak. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i kolejne 3 punkty zostały zapisane na korzyść Porajan, którzy tej wiosny wygrali już sześć spotkań ponosząc jedną porażkę.

Skład Polonii: Kopacz G. – Pala P., Pawłowski A., Czechowski M., Tkacz A., Jastrząbek D.(60\’ Jakubiec M.), Szczepaniak N.,(85\’ Kulej B.), Szczepaniak K., Cichoń M.( 70\’ Jędrkiewicz K.), – Skibicki T.( 80\’ Pawłowski T.), Ruciński D.

Bramki dla Polonii: Cichoń M., Czechowski M. , Ruciński D. , Skibicki T.