Okręgówka

Kolejna wysoka wygrana !

 

Polonia Poraj    6(2)-(1)1    Liswarta Popów  

Po środowej wygranej w Kamyku do Poraja zawitała drużyna z Popowa, która broni się przed spadkiem do A klasy. Polonia jest rewelacją rundy wiosennej i kolejka po kolejce dopisuje sobie kolejne punkty do swego dorobku.Nie inaczej było również i tym razem. Poloniści podeszli do tego meczu bardzo skoncentrowani z nastawieni na zdobycie "szybkiego gola". W pierwszych 5 minutach gospodarze mieli trzy stałe fragmenty gry lecz nie potrafili ich wykorzystać. W 10 minucie rzut wolny wykonywali goście a dośrodkowanie w pole karne zostało ku zdziwieniu zgromadzonych kibiców zamieniona na bramkę, której autorem był Chyra. Były to dla Liswarty (jak się później okazało) miłe złego początki. Po stracie bramki Polonia grała nadal swoją piłkę i atakowała raz po raz bramkę Popowian. W 20 minucie przyniosło to efekt. Bramkę zdobył Daniel Ruciński po składnej akcji całego zespołu. W tej części spotkania padła jeszcze jedna bramka po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył Tomasz Skibicki i wyprowadził swój zespół na porwadzenie. Wynikiem 2-1 zakończyła się pierwsza połowa a kibice zgromadzeni na meczu zapewne zastanawiali się jak potoczy się druga odsłona tego spotkania. (  dalej …  )

Druga część meczu przebiegała podobnie jak pierwsza. Poloniści przeważali i stwarzali sobie raz po raz sytuacje do zdobycia kolejnych bramek. Już na samym początku gola mógł zdobyć Daniel Ruciński lecz minimalnie przestrzelił. Goście z minuty na minutę tracili coraz więcej sił i nie nadążali za graczami z Poraja. W 67 minucie w polu karnym faulowany był Tomasz Skibicki i sędzia wskazał na "wapno" sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość i było już 3:1. Po kilku minutach padła kolejna bramka w zamieszaniu pod bramką najprzytomniej zachował się Tomasz Skibicki zdobywając kolejną bramkę. Po tym golu Liswarta opadła całkowicie z sił i już nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki. Po 120 sekundach Polonia zadała kolejny cios a autorem kolejnego trafienia jest nie kto inny tylko – Tomasz Skibicki zdobywając swoją czwartą bramkę. W 85 minucie sędzia ponownie dyktuje rzut karny do piłki podchodzi młody Kamil Jędrkiewicz i zdobywa swoją pierwszą bramkę w lidze okręgowej. Mecz kończy się wynikiem 6:1 a powinien być zdecydowanie wyższy. Teraz Polonia wybiera się na mecz określany mianem derbowego w Niegowej i tam zamierza powalczyć o kolejne trzy punkty. Jak będzie przekonamy się w niedziele o godzinie 17:00

Skład Polonii: Kopacz G., – Pala P., Pawłowski A., Czechowski M.(ż), Tkacz A.,- Cichoń M.(70\’ Jędrkiewicz K.), Szczepaniak N., Kulej B., Jakubiec M.( 60\’ Jastrząbek D.), – Skibicki T., Ruciński D. 

 

Bramki dla Polonii: Skibicki Tomasz , Ruciński Daniel , Jędrkiewicz Kamil

Bramka dla Liswarty: Chyra