Okręgówka

Derby na remis

Jura Niegowa  2(0) – (2)Polonia Poraj

W niedzielne popołudnie zawodnicy Polonii udali się na mecz derbowy do Niegowej by tam rozegrać spotkanie z Jurą. Takie mecze jak ten przyciągają wielu kibiców nie tylko ze swoich miejscowości, ale także z całego powiatu. Tak samo było i tym razem i licznie zgromadzeni kibice oglądali ciekawą grę w wykonaniu obu drużyn. Ten mecz miał dodatkowy smaczek w osobach trzech braci Szczepaniaków, gdyż jeszcze w zeszłej rundzie reprezentowali Oni barwy Jury Niegowa i chcieli się jak najlepiej zaprezentować w meczu z zespołem którego barw do niedawna jeszcze bronili. Pierwsze minuty to obustronne badanie sił i zabezpieczanie własnej bramki. W pierwszej części było dużo walki w środku pola a mniej dogodnych sytuacji. Z upływem kolejnych minut śmielej poczynali sobie goście czego efektem była bramka zdobyta w 23 minucie przez Daniela Rucińskiego. Po tym golu poloniści zagrali znacznie ofensywniej i idąc za ciosem stwarzali coraz to groźniejsze sytuacje. W 35 minucie w bocznej strefie boiska rzut wolny wykonywał Krzysztof Szczepaniak a jego idealne dośrodkowanie na drugiego gola (  dalej …  )

zamienił Michał Czechowski. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania. W drugiej odsłonie role na boisku się odwróciły i więcej z gry mieli gospodarze w efekcie czego zdobyli bramkę w 50 minucie meczu a autorem trafienia dla Jury był Haładus. Po stracie bramki chwilę później Polonia miała dogodną sytuację lecz zimnej krwi nie zachował Kamil Jędrkiewicz, który zamiast dogrywać w pole karne strzelił z bardzo ostrego kąta i piłka przeleciała obok bramki. Gospodarze uskrzydleni bramką kontaktową zaczęli śmielej atakować bramkę w której stał Grzegorz Kopacz. W 65 minucie padło wyrównanie a gola zdobył Maciąg. Po tym golu goście próbowali jeszcze zmienić remisowy wynik meczu lecz skuteczna gra defensywy gospodarzy na wiele nie pozwoliła. Po 90 minutach sędzia zakończył derbowe spotkanie w którym padł sprawiedliwy z przebiegu gry remis. Za tydzień w niedziele Polonia będzie grać z Lotem Konopiska oby w tym meczu było lepiej.  

Skład Polonii : Kopacz G. – Pala P., Czechowski M., Szczepaniak K.(ż), Jakubiec M., – Cichoń M., Szczepaniak N.(ż), Szczepaniak R.(80\’ Kulej B), Jędrkiewicz K. (60\’ Jastrząbek D.) – Skibicki T., Ruciński D.

Bramki dla Polonii :  Ruciński Daniel , Czechowski Michał

Bramki dla Jury :  Haładus, Maciąg