Okręgówka

Piaty remis na koncie Polonii

Polonia Poraj  0:0  Raków II Częstochowa 

Kolejny swój mecz u "siebie" Polonia rozgrywała gościnnie na stadionie MKS Myszków. Ten obiekt nie został jeszcze odczarowany i znowu padł wynik nie rozstrzygnięty na korzyść porajan. Tym razem przeciwnik byl dość wymagający, gdyż były to rezerwy II ligowego Rakowa Częstochowa. Choć mecz był rozgrywany w tym samym terminie to kilku zawodników rezerw drugoligowca rozgrywało już swoje mecze w pierwszej drużynie i Poloniści podeszli do tego meczu z respektem dla rywala. Pierwsza połowa to typowa walka w środkowej strefie boiska z małą ilością strzałów. W tej części bramkarze byli praktycznie bezrobotnii. Druga odsłona to już dużo ciekawsze spotkanie. ( dalej …)

W tej części od około 60 minuty to nastąpiły już zdecydowane ataki gości, którzy rozgrywali szybko piłkę między sobą i stwarzali sobie raz po raz dogodne sytuacje podbramkowe lecz obronną ręką z tych opresji wychodziła obrona jak i strzegący bramki Dawid Woźniak. W doliczonym już czasie gry kontrę wyprowadzili porajanie i mogli zdobyć bramkę. Lewą stroną popędził Kamil Jędrkiewicz i już w polu karnym dogrywał piłkę wzdłuż pola bramki lecz dobrze ustawiony Cezary Siwy wyłapał futbolówkę zmierzającą do nie obstawionego w polu karnym Michała Cichonia.

Polonia : Woźniak Dawid – Pala Paweł, Czechowski Michał, Kuczborski Marcin, Tkacz Andrzej – Cichoń Michał, Pawlik Jan, Gawroński Mateusz, Jędrkiewicz Kamil – Skibicki Tomasz (82\’ Koral Marek), Ruciński Daniel (65\’ Jakubiec Michał).