Okręgówka

Pierwszy Sparing

Polonia Poraj  1(0)-(1)1  Warta Działoszyn

W sobotnie przedpołudnie Poloniści rozegrali pierwszy z całej serii zaplanowanych meczy sparingowych. Przeciwnikiem podopiecznych Łukasza Stachery i Andrzeja Pawłowskiego był zespół Warty Działoszyn zajmujący po rundzie jesiennej czwartą pozycję w sieradzkiej Lidze Okręgowej. Mecz rozegrano na odśnieżonym choć momentami błotnistym boisku w Choroniu . W pierwszej odsłonie Poloniści spisywali się poprawnie i stwarzali sporo zagrożenia pod bramką Warty. Mimo wszystko, to goście zdołali pierwsi zdobyć bramkę. Płaskie uderzenie z rzutu wolnego odbiło się jeszcze od nóg wbiegającego w pole karne zawodnika Warty i wpadło do siatki pod rękami interweniującego bramkarza Polonii. 

Początek drugiej odsłony meczu był nerwowy w wykonaniu Polonistów i dzięki temu gościom udało się uzyskać przewagę. Kilkakrotnie również ostro zawrzało w polu karnym gospodarzy. Tym razem jednak optyczną przewagę gości wykorzystali Porajanie i po szybko wyprowadzonym ataku doprowadzili do wyrównania. Prawą stroną popędził testowany w Poraju nowy młodzieżowiec dograł piłkę wzdłuż linii bramkowej wprost do nabiegającego Kamila Jędrkiewicza a ten pewnym uderzeniem skierował ją do siatki. Wyrównanie które padło w 70 min. ustaliło jak się później okazało wynik spotkania na 1-1.

POLONIA zagrała w składzie : Sławomir Adamczyk (Dawid Woźniak, Kamil Popielak) – Paweł Pala, Michał Czechowski (Andrzej Pawłowski), Adrian Żak – Michał Cichoń, Tomasz Pawłowski (Mateusz Szecówka), Grzegorz Kopecki, Kamil Jędrkiewicz (Adrian Sochański) – Norbert Szczepaniak, testowany zawodnik, Andrzej Tkacz  

Bramka dla Polonii : Kamil Jędrkiewicz