Okręgówka

xxxx

Tytuł
myszkow2Mecz z MKS Myszków był kolejnym sprawdzianem Polonistów w przygotowaniach do zbliżającej się rundy wiosennej. Jak dotąd Porajanie w sparingach spisywali się bardzo poprawnie a swoją grę dokumentowali dużą ilością bramek. W czterech dotychczas rozegranych spotkaniach nasz zespół strzelił rywalom 19 bramek i nie poniósł żadnej porażki. W meczu z myszkowskim MKS-em Polonia również zagrała ofensywnie i bez respektu dla wyżej notowanego rywala. Wynik potyczki otwarli gospodarze. Piłka wywalczona w linii obrony trafiła do Norberta Szczepaniaka, ten dokładnym podaniem obsłużył testowanego w klubie napastnika który w sytuacji sam na sam bez problemów pokonał bramkarza przyjezdnych.(25 min) Mimo optycznej przewagi Poloniści nie zdołali utrzymać prowadzenia do przerwy i po jednym z szybkich kontrataków stracili bramkę (38 min).

Po przerwie oba zespoły walczyły o uzyskanie przewagi na boisku, ale bramki długo nie padały. Dopiero ostatnie fragmenty przyniosły kolejne trafienia. Najpierw rzut rożny wykonywali gracze z Myszkowa a piłka wybita na przedpole bramki trafiła pod nogi jednego z graczy MKS-u. Ten odważnie wbiegł z nią w pole karne i płaskim strzałem tuż obok interweniujących obrońców i bramkarza Polonii umieścił piłkę w siatce (86 min.). Poloniści nie składali jednak broni i do końca walczyli o korzystniejszy rezultat. W efekcie na minutę przed ostatnim gwizdkiem sędziego zdołali doprowadzić do wyrównania. Piłkę w środkowej strefie przejął napastnik Polonii – Adrian Sochański i nie zwlekając długo silnym strzałem skierował piłkę tuż pod poprzeczkę bramki rywala. Uderzenie było na tyle  silne i precyzyjne, że bramkarz gości nie zdołał skutecznie zapobiec utracie gola (89 min.).

 

Polonia Poraj zagrała w składzie :

Sławomir Adamczyk – Adrian Żak, Michał Czechowski, Michał Jakubiec (60′ Michał Cichoń), Paweł Pala (46′ Andrzej Tkacz) –  Kamil Jędrkiewicz (80′ Marcin Mirek), Grzegorz Kopecki, Norbert Szczepaniak, Mateusz Szecówka (46′ Tomasz Pawłowski) – testowany zawodnik (75′ Adrian Sochański), Daniel Ruciński.

Bramki dla Polonii :
testowany zawodnik
Adrian Sochański