Okręgówka

Nie udał sie rewanż w Kamienicy

LKS Kamienica Polska  1(0)-(0)0 Polonia Poraj

kamienica200904_frontMecze derbowe rządzą się własnymi prawami i niezależnie od tego jaka różnica w tabeli dzieliła w sobotę drużyny Polonii i Kamienicy Polskiej można było być pewnym, że pojedynek tych dwóch ekip będzie wyjątkowo emocjonujący. Jesienią z Poraja Kamieniczanie wywieźli 3 punkty więc Poloniści z pewnością chcieli zrewanżować się za bolesną porażkę na własnym terenie. Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy którzy od pierwszych minut uzyskali optyczną przewagę i starali się jak najszybciej otworzyć wynik spotkania. Polonia grała defensywnie i raczej nie stwarzała zagrożenia pod bramką rywala. Do trzydziestej minuty spotkania przewaga Kamieniczan udokumentowana została 2-3 sytuacjami z których mogły paść bramki. Tyle, że zawsze na posterunku między słupkami bramki Polonii czuwał dobrze tego dnia dysponowany Sławomir Adamczyk.

Ostatni kwadrans pierwszej odsłony meczu należał jednak do Polonii. Przyjezdni zaatakowali odważniej, przenieśli grę na połowę rywala i po kilku dobrych akcjach i stałych fragmentach gry pokazali, że są w stanie skarcić gospodarzy golem. Mimo wszystko bramki nie padły z żadnej strony i do przerwy kibice musieli zadowolić się wynikiem 0-0 . Po wznowieniu gry ponownie zaatakowała drużyna z Kamienicy Polskiej. Ponownie zakotłowało się też pod bramką Sławka Adamczyka i w końcu w 60 minucie piłka odnalazła drogę do siatki. Piłkę z rzutu rożnego wrzucił Ariel Mikołajczyk do głowy najwyżej wyskoczył Jakub Ciekot i silnym strzałem skierował piłkę do bramki. Wyrównanie mogło paść po niecałym kwadransie kiedy swój rzut rożny wykonywali goście jednak w zamieszaniu do jakiego doszło dosłownie na metr od linii bramkowej najlepiej zachował się bramkarz gospodarzy. Kolejne trafienia mogli jeszcze zaliczyć Kamieniczanie, ale najpierw Michał Szecówka oddał strzał głową tuż obok słupka a w końcówce Grzegorz Góra przegrał pojedynek sam na sam ze Sławomirem Adamczykiem. Wynik meczu do ostatniego gwizdka nie uległ już zmianie i trzy punkty pozostały w Kamienicy Polskiej.
Kamienica Polska : WALCZAK Marcin – SOSENKIEWICZ Artur, CIANCIARA Jan, DYNUS Bartłomiej, LICHTEROWICZ Paweł – MIKOŁAJCZYK Ariel, WOJTYTO Bartłomiej, CIEKOT Jakub (WOJCIECHOWSKI Karol), WÓJCIK Kamil (PIASZCZYK Przemysław) – SZECÓWKA Michał (GÓRA Grzegorz), BŁASZCZYK Łukasz (GARKOWIENKO Paweł) .
Polonia zagrała w składzie: