Okręgówka

Słaby start Polonii

Naprzód Ostrowy 7(4)-(1)2 Polonia Poraj

 

Dużym falstartem Poloniści rozpoczęli rozgrywki nowego sezonu 2009/2010. Na inaugurację nasza drużyna pojechała do Ostrów na mecz z beniaminkiem Ligi Okręgowej – Naprzodem. Nie można chyba sobie wyobrazić gorszego początku spotkania jak ten w wykonaniu Porajan, bo już po 25 sekundach od pierwszego gwizdka sędziego gospodarze prowadzili 1-0. Piłka dograna wzdłuż linii bramkowej trafiła do Jerzego Chłoda a ten uderzeniem z ostrego konta skierował ją w światło bramki. Niezbyt mocne uderzenie sprawiło bramkarzowi na tyle dużo problemów, że piłce udało wtoczyć się do bramki. Gospodarze podbudowani niezwykle dla nich korzystnym początkiem pojedynku ruszyli do kolejnych ataków i już po kilku minutach zdobyli kolejnego gola. Piłkę dośrodkowaną na osiemnasty metr próbował wybijać Adrian Żak potem Paweł Pala a ostatecznie trafiła ona pod nogi gracza Naprzodu, który potężnym uderzeniem skierował ją w róg bramki strzeżonej przez Dawida Woźniaka. Po stracie dwóch bramek obudzili się Poloniści i po dośrodkowaniu Michała Czechowskiego i strzale głową Bogdana Szadkowskiego zdołali zmniejszyć straty dość szybko. Jednak kolejny błąd w obronie pozbawił ich złudzeń. Michał Czechowski faulował w polu karnym rozpędzonego Wojciecha Szczypióra a rzut karny na trzecią bramkę dla Naprzodu zamienił Jerzy Chłód. (…dalej)


 

 

Poloniści próbowali odrabiać straty, jednak szybkie kontry rywala były tego dnia zabójcze. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu drużyna z Ostrów zdobyła czwarte trafienie i na przerwę schodziła prowadząc wysoko bo aż 4-1. Po kwadransie piłkarze wrócili na plac gry, ale Polonia nie zdołała zmienić obrazu meczu. Co prawda w 55 min. drugi raz do bramki Naprzodu trafił Bogdan Szadkowski i nadzieje gości odżyły, jednak nie na długo, bo po 10 minutach gospodarze odpowiedzieli kolejnym golem. W ciągu ostatnich 20 minut mecz również był popisem skuteczności beniaminka, który jeszcze dwukrotnie podwyższył swoje prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się niespodziewanie wysokim zwycięstwem ligowego debiutanta a Polonii przyjdzie szukać swojej pierwszej zdobyczy punktowej w trudnym wyjazdowym spotkaniu z rezerwami częstochowskiego Rakowa.

Polonia : Dawid WOŹNIAK – Adrian ŻAK (60′ Michał CICHOŃ), Michał CZECHOWSKI, Andrzej PAWŁOWSKI, Paweł PALA – Kamil JĘDRKIEWICZ (46′ Krzysztof WNUK), Grzegorz KOPECKI, Patryk GRIM, Michał JAKUBIEC – Bogdan SZADKOWSKI, Bartłomiej HUTNIK.

 

Bramki dla POLONII :

Bogdan SZADKOWSKI pilka pilka

 

Bramki dla NAPRZODU :

Jerzy CHŁÓD pilka pilka pilka

Wojciech SZCZYPIÓR pilka

Dominik KOBYŁKIEWICZ pilka

Michał KOTYL pilka

Szymon IDZIKOWSKI pilka