A-klasa

Pechowy remis na inaugurację

Sparta Szczekociny  1(0)-(1)1  Polonia II Poraj

polonia21Dość pechowym remisem zakończyło się dla rezerw Polonii spotkanie inaugurujące rozgrywki ligowe sezonu 2009/2010. Porajanie z pewnością nie byli stawiani  w roli faworyta tego meczu. Tym bardziej dziwi fakt, iż po pierwszej połowie meczu tocząc wyrównany pojedynek z gospodarzami podopieczni Tomasza Morzyka wygrywali w Szczekocinach 1-0. W pierwszej odsłonie Sparta nie potrafiła przebić się przez dobrze grający blok defensywny przyjezdnych i praktycznie nie stworzyła sobie żadnej sytuacji po której mogła pokusić się o zdobycie bramki. Po drugiej stronie boiska okazje do zdobycia bramek były, ale pierwsza bramka padła dopiero po rzucie karnym odgwizdanym przez sędziego za zagranie ręką w polu karnym. Do wykonania jedenastki podszedł Maciej Makuch i przy odrobinie szczęścia umieścił piłkę w siatce.
Skrót meczu Sparta – Polonia II na stronie : http://spartatv.futbolowo.pl/spartatv/index.php

polonia2xDo przerwy Polonia jeszcze co najmniej dwukrotnie mogła zdobyć gole. Najpierw dośrodkowanie Macieja Glińskiego trafiło na głowę Mateusza Hofmana, nowy nabytek Polonii z bliskiej odległości skierował piłkę pod poprzeczkę, ale na posterunku czuwał golkiper gospodarzy. Niedługo później Hofman ponownie próbował szczęścia, ale tym razem Szczekocinian uratował słupek. Do przerwy utrzymało się zatem jednobramkowe prowadzenie jedenastki z Poraja. Po wznowieniu gry Polonia zagrała chyba nazbyt asekuracyjnie. Sparta przejęła inicjatywę i to gospodarze byli stroną przeważającą. Na domiar złego w 70 min. czerwoną kartką ukarany zostaje Marcin Cupiał i goście muszą kontynuować mecz w osłabieniu. Grając w dziesiątkę Poraj całkowicie zepchnięty został do defensywy. Tyle, że Sparta dalej nie potrafiła znaleźć skutecznej recepty na zdobycie choćby wyrównującego gola. Dramat ambitnie grających tego dnia Polonistów rozegrał się dopiero w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Najpierw przepiękną paradą popisuje się Kamil Popielak wybraniając w sobie tylko znany sposób świetny strzał Marka Ostrowskiego. Piłkę wybitą na rzut rożny w pole karne dośrodkowuje Mariusz Malus, ta trafia na głowę Karola Kawałka a później po koźle w prost pod poprzeczkę bramki przyjezdnych. Tuż po wznowieniu gry sędzia zakończył zawody.

POLONIA : Kamil POPIELAK – Michał CICHOŃ, Adrian ŻAK, Maciej MAKUCH (ż), Marcin JABŁOŃSKI (ż) – Maciej GLIŃSKI (60′ Przemysław PAWLIK), Marcin CUPIAŁ (cz), Mateusz SZECÓWKA (ż), Marcin MIREK (ż) – Tomasz DUSZA, Mateusz HOFMAN.

SPARTA :   Piotr MATUSKA – Marek OSTROWSKI, Mateusz KOLACHA, Karol KAWAŁEK (ż), Michał JAŃCZYK (ż), Łukasz RAK, Sławomir ŻELEZIK (ż), Mariusz MALUS, Adrian SZWALIKOWSKI, Adam PELCZAR (ż), Rafał DROŻDŻOWSKI

 

BRAMKI : Maciej MAKUCH 25′ (Polonia II), Karol KAWAŁEK 93′ (Sparta)