News

Wójt Stachera w szpitalu

W sobotę do Szpitala w Piekarach Śląskich trafił wójt Gminy Poraj i b. prezes naszego Klubu Łukasz Stachera, który doznał kontuzji w trakcie sobotniego meczu, towarzyszącego Wielkiej Majówce Porajskiej.

Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera trafił w sobotę na oddział Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr Janusza Daaba w Piekarach Śląskich. Wójt Stachera doznał poważnej i bolesnej kontuzji zerwania ścięgna Achillesa. Doszło do niej w trakcie meczu Radni i Urzędnicy kontra Nauczyciele, który towarzyszył sobotniej Wielkiej Majówce Porajskiej. Jak podkreśla najbliższy współpracownik wójta, jego rzecznik Andrzej Kozłowski: „Cała sytuacja jest nieszczęśliwym wypadkiem. Chcę jednak podkreślić, że wynika ona, po części ze sportowego hartu ducha i charakteru Łukasza. Idzie, prze odważnie do przodu, nie cofa nigdy nogi, nawet jeżeli sytuacja mogłaby grozić kontuzją. Tak na boisku, jak i poza nim.”

 

Wójt, mający za sobą karierę sportową, którą przerwała przed laty kontuzja kolana, wyszedł na murawę Orlika aby wesprzeć drużynę samorządowców. Rozegrał niemal całą pierwszą połowę spotkania, radząc sobie świetnie na murawie i zdobywając bramkę. Tuż przed gwizdkiem w jednej z licznych swoich akcji na oczach kibiców i zaskoczonych współgraczy przerwał grę, przewracając się na murawę. Powodem było zerwanie ścięgna Achillesa. Zniesiony został przez graczy swojej drużyny do obiektów klubowych LKS „Polonia” Poraj, a stamtąd odtransportowany do szpitala. Jeszcze tego samego wieczora przeszedł skomplikowaną operację zszycia zerwanego ścięgna. Niestety w przypadku całkowitego zerwania leczenie polega na przeprowadzeniu zabiegu operacyjnego. Po operacji konieczne jest unieruchomienie kończyny w opatrunku gipsowym, który nosi się przez sześć tygodni. Oznacza to w pewnym stopniu ograniczenie możliwości wykonywania obowiązków służbowych. „Sytuacja ta nie wpłynie na funkcjonowanie Urzędu Gminy. Co prawda nie mamy zastępcy wójta, ale jest sekretarz gminy, skarbnik, są kierownicy referatów. W miarę możliwości zdrowotnych wójt będzie pełnił swoje obowiązki”. – mówi Andrzej Kozlowski. Sytuacja ta więc nie skomplikuje działania Urzędu Gminy. Zachwianiu może ulec jedynie kalendarz wójta i czynne uczestnictwo np. w zaplanowanym na najbliższy piątek charytatywnym spektaklu „Kopciuszek i krasnoludki”, w którym Łukasz Stachera gra rolę krasnoludka czy uczestnictwa w spotkaniach, imprezach kulturalnych i sportowych.