News

Pamięci Stanisława Grzybowskiego

_1Na boisku Polonii Poraj, w minioną niedzielę 31 lipca, rozegrano po raz dziewiąty
Memoriał im. St. Grzybowskiego w Piłce Nożnej pod patronatem Wójta Gminy Poraj Łukasza Stachery. Organizatorem Memoriału rokrocznie jest Ludowy Klub Sportowy Polonia Poraj. Odbywa się on ku pamięci tragicznie zmarłego b.prezesa Polonii Stanisława Grzybowskiego.

Do memoriałowych rozgrywek piłkarskich stanęły drużyny: gospodarze Polonia Poraj, Sokół Olsztyn i Warty Mstów oraz zespoły oldbojów Polonii Poraj i MKS Myszków. Memoriał odbywa się rokrocznie, ku pamięci tragicznie zmarłego b.prezesa Polonii Stanisława Grzybowskiego. Memoriał rozegrano na boisku Polonii Poraj, przy Sportowej. Pomimo dżdżystej pogody i chłodu, rywalizacja była zacięta.

 

Dopisała również publiczność, kibice z wielką ochotą i zainteresowaniem obejrzeli rozgrywki na porajskim obiekcie. Turniej rozpoczęli trampkarze Polonii Poraj i Sokoła Olsztyn. Zwycięsko z rywalizacji wyszli młodzi Poloniści, pokonując drużynę Sokoła Olsztyn aż 4:0. W meczu oldbojów Polonia Poraj uległa MKS-owi Myszków 0:2. W meczach głównych turnieju drużyna Sokoła Olsztyn musiała uznać wyższość Polonii Poraj i uległa 0:4 oraz Mstowa 0:2. Niestety własne boisko nie pomogło Polonistom w starciu z Wartą Mstów. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem 1:1, a o ostatecznym wyniku zdecydowały rzuty karne, w których szczęście dopisało Warcie Mstów 2:4. Trud sportowej rywalizacji nagrodzony został okazałymi pucharami ufundowanymi przez wójta Gminy Poraj Łukasza Stacherę, wręczonymi również przez prezesa LKS Polonii Michała Grzybowskiego. Memoriałowi towarzyszył także miły, lecz smutny akcent pożegnania się z zawodniczą karierą przez Andrzeja Tkacza. Zawodnik otrzymał ufundowaną przez wójta Gminy Poraj Łukasza Stacherę i prezesa LKS Polonii Poraj Michała Grzybowskiego okolicznościową statuetkę z podziękowaniami za lata wspaniałej rywalizacji sportowej, wieloletni wkład w osiągnięcia i rozwój drużyny i Klubu Sportowego Polonia Poraj oraz rozwój kultury fizycznej i sportu w Gminie Poraj. W trakcie turnieju pogratulowano również młodym zawodnikom Polonii Poraj, wychowanko trenera Andrzeja Pawłowskiego, którzy po pomyślnie zdanych testach zakwalifikowali się do Gwarka Zabrze. Są wśród nich: Bartosz Ociepka, Mateusz Pawłowski, Daniel Przewieźlik i Kacper Gajewski, którym przedstawiciele władz Klubu wręczyli pamiątkowe komplety piłkarskie. Imprezę przygotowali trener radny Andrzej Pawłowski, skarbnik klubu Marcin Jabłoński, a poprowadził sekretarz zarządu Andrzej Kozłowski, który wcielił się także w rolę spikera spotkań piłkarskich. Na zakończenie zawodnicy drużyn, działacze i kibice, wspólnie w biesiadnym gronie, przy dobrych piknikowych humorach i piłkarskich nadziejach, skosztowali tradycyjnych kiełbasek z grilla. Uczestnicy imprezy otrzymali również nowe okolicznościowe szaliki Klubu LKS Polonia Poraj. Za rok odbędzie się dziesiąty, jubileuszowy Memoriał, na który już dziś zapraszają organizatorzy, zapowiadając szereg atrakcji.