News

Sokół odfrunął z pucharem wójta

Noworoczny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Poraj Łukasza Stachery wygrała olsztyńska drużyna LKS „Sokół”. Królem strzelców został  Kamil Suliński, a bramkarzem Kamil Kulesza obaj z Polonii Poraj.

Noworoczny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Poraj, który odbył się w sobotę 7 stycznia w hali sportowej Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Poraju, wygrała drużyna z sąsiedniego Olsztyna – LKS „Sokół”. W turnieju zagrały drużyny: Polonia Poraj, Jura Niegowa, Sokół Olsztyn, Warta Mstów i częstochowskie Jurajskie Wilki.

Niestety naszym zawodnikom nie udało się tym razem wygrać głównego trofeum i ostatecznie Poloniści zajęli drugą lokatę w turnieju. Polonia Poraj wygrała dwa pierwsze spotkania wysokimi wynikami bramkowymi, lecz ulegli nieznacznie olsztyńskiej ekipie. Do końca turnieju, w decydującym o pierwszej lokacie spotkaniu, ulegli nieznacznie drużynie z Olsztyna. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyła Jura Niegowa. Najlepszym bramkarzem został golkiper Kamil Kulesza, a królem strzelców Kamil Suliński, obaj z Polonii Poraj. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Robert Wosiewicz z ekipy Warty Mstów. Nagrody w postaci sprzętu sportowego, pucharów i dyplomów ufundowane przez Wójta Gminy Poraj wręczyli wójt Łukasz Stachera i prezes Polonii Michał Grzybowski. Organizatorami turnieju byli LKS Polonia Poraj, PTKKFiS w Poraju i UKS przy Gimnazjum w Poraju. Nad ich przebiegiem czuwał trener Andrzej Pawłowski. Głównym arbitrem był Tomasz Morzyk, a spikerem zawodów Andrzej Kozłowski.

 

Wyniki meczów:
Polonia Poraj – Jura Niegowa 5:1
Warta Mstów – Sokół Olsztyn 1:3
Jurajski Wilki Częstochowa – Polonia Poraj 0:8
Jura Niegowa – Warta Mstów 2:1
Sokół Olsztyn – Jurajski Wilki Częstochowa 2:0
Polonia Poraj – Warta Mstów 1:1
Jura Niegowa – Sokół Olsztyn 1:2
Warta Mstów – Jurajski Wilki Częstochowa 1:2
Polonia Poraj – Sokół Olsztyn 2:3
Jura Niegowa – Jurajski Wilki Częstochowa 1:1
Klasyfikacja końcowa:
1.Sokół Olsztyn
2.Polonia Poraj
3.Jura Niegowa
4.Jurajski Wilki Częstochowa
5.Warta Mstów