Okręgówka

Sparta

Sparta Lubliniec 1 -2 (1:0) Polonia Poraj

Bramki:

Damian Nowak
Michał Haładus

 

Mocno osłabieni wyszli Poloniści na boisko w Lublińcu przeciwko wiceliderowi ligi okręgowej, który jako jedyny mógł jeszcze teoretycznie zagrozić liderowi. W naszej drużynie nie mogli zagrać Krzysztof Dorobisz, Rafał Psonka, Michał Czechowski, Michał Jakubiec i Andrzej Pawłowski. Piłkarze Sparty ostro naparli na naszą bramkę. Ale to nasi piłkarze, jako pierwsi powinni cieszyć się z prowadzenia. Stuprocentowej sytuacji niestety nie wykorzystał Michał Haładus. Za chwilę piłka po świetnym uderzeniu głową przez tego samego napastnika minimalnie ominęła bramkę gospodarzy. Te dwie bardzo groźne nasze akcje ostudziły trochę zapał gospodarzy.

Od tej pory atakowali mniejszą ilością zawodników. Niestety w 36 min po zderzeniu naszych obrońców, zawodnik gospodarzy wychodził na czystą pozycję i został sfaulowany w polu karnym. Rzut karny pewnie wykonał najlepszy strzelec Sparty, Borowiec. Jakby tego było mało, w 40 min kontuzji doznał nasz bramkarz, Grzegorz Sokołowski. Na boisko wszedł Dawid Woźniak, jako czwarty młodzieżowiec w naszej drużynie. Do przerwy na szczęście wynik się już nie zmienił. A po przerwie….

 

zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Druga drużyna w tabeli w zasadzie nie istniała przez całą drugą połowę. W 52 min. sfaulowany w polu karnym został Michał Haładus i sędzia wskazał na jedenasty metr. Karnego na bramkę zamienił tym razem kapitan naszej drużyny, Damian Nowak. Kibice jeszcze nie ochłonęli po fali entuzjazmu, jak doszło do świetnego kontrataku w naszym wykonaniu. Dobrze dysponowany tego dnia Michał Haładus technicznym strzałem z szesnastki na długi słupek, pokonał bramkarza. I gdy wszyscy spodziewali się frontalnych ataków Sparty, to gra się uspokoiła, a do sytuacji bramkowych dochodziła tylko nasza drużyna.

Dzięki dużemu szczęściu, albo nieskuteczności naszych zawodników Sparta zawdzięcza tak niską porażkę. Na koniec spotkania dzięki idiotycznym decyzjom sędziego zrobiło się groźnie, ale nasza drużyna dzisiaj była lepsza, popełniała bardzo mało błędów i nie dała się zaskoczyć. Po końcowym gwizdku sędziego to Poloniści cieszyli się ze zdobycia trzech punktów na bardzo trudnym terenie. W środę zagramy ze Zniczem Kłobuck…

 

Drużyna Polonii wystąpiła w składzie Sokołowski(Woźniak)-Wójcik,Pala.Konieczko,Suliński-Szecówka M,Wnęk,Nowak,Haładus A-Haładus M,Sochański(Szecówka)