Okręgówka

Lider pokonany

MLKS Woźniki 0-1 Polonia Poraj

 

 

Środowy mecz pomiędzy MLKS- em Woźniki a Polonią Poraj zapowiadany był jako hit 24 kolejki częstochowskiej klasy okręgowej . Naprzeciwko siebie stanęły drużyna lidera z Woźnik oraz zajmująca 3 miejsce Polonia Poraj . Konfrontacja obu drużyn to bezpośrednie starcie ekip walczących o przepustkę do IV ligi . MLKS Woźniki zawsze dla Porajan był bardzo wymagającym rywalem . Na 13 rozegranych spotkań pomiędzy tymi  drużynami Polonia Poraj przegrała aż 7 z nich . 

 

 

Pierwsze minuty spotkania to wzajemne badanie się obu drużyn z nielicznymi sytuacjami podbramkowymi . Żadna z ekip nie chciała narazić się na niebezpieczną kontrę , a w konsekwencji utratę bramki w początkowej fazie meczu , która mogłaby zaważyć w ostatecznym rozrachunku .

 

Gra przez dłuższy okres toczyła się w środkowej strefie , minimalna przewaga zarysowywała się na korzyść gospodarzy . Woźniki miały kilka dogodnych sytuacji aby otworzyć wynik meczu .

 

Druga połowa to walka o każdy centymetr boiska . Oba zespoły mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę . Mimo tego na obiekcie przy ul . Florianek  zobaczyliśmy tylko jedno trafienie . Gola na wagę 3 punktów w 83 minucie zdobył Piotr Nocoń . Po utracie bramki Woźniki rzuciły się do odrabiania strat , ale pomimo walki do samego końca nie udało im się pokonać Sokołowskiego.

 

W dzisiejszym meczu gospodarzy zawiodła skuteczność pod bramką rywali.

 

Woźniki musiały przełknąć gorycz pierwszej porażki na własnym stadionie w tym sezonie natomiast Polonia Poraj w dobrych nastrojach może przygotowywać się do kluczowego spotkania z rezerwami Rakowa Częstochowy . Porajanie wygrali arcy ważny mecz , lecz nie zapominajmy , że do końca ligi zostało 6 kolejek . Aby myśleć o awansie do każdego z tych meczy trzeba podejść z taką samą determinacja i zaangażowaniem jak do meczu z MLKS – em Woźniki .

 

 

 

Polonia wystąpiła w składzie :

 

Sokołowski Grzegorz, Konieczko Paweł, Hąc Mateusz, Jelonek Dawid, Nowak Damian, Nocoń Piotr, Zawrzykraj Marcin( Jabłko Mateusz – 78′) , Psonka Rafał (Suliński Kamil – 68′), Opeldus Artur, Prusko Piotr (Jakubiec Michał-87′)

 

 

 

Bramka :

 

– Piotr Nocoń