News

Udany debiut trenera Krygera

Polonia Poraj 2-0 Orzeł Kiedrzyn

Kolejnym rywalem Polonii Poraj w ligowych zmaganiach był Orzeł Kiedrzyn , który to w rundzie jesiennej sprawił nie lada  niespodziankę i na własnym terenie pokonał polonistów 1-0 . Nastroje przed tym meczem w obozie porajan były stonowane , drużyna beniaminka nie raz pokazała już w tym sezonie , że potrafi skutecznie walczyć z ligowymi potentatami . Swój pierwszy mecz w roli szkoleniowca Polonii Poraj rozegrał Adam Kryger , który na tym stanowisku zastąpił Wojciecha Osyrę . Nowym pracodawcą trenera Osyry został Ruch Radzionków . W meczu z Orłem Kiedrzyn nowy opiekun polonistów nie mógł skorzystać z pomocy Piotra Noconia i Damiana Nowaka pauzujących za kartki .

 

Pierwsza połowa upłynęła pod dyktando gospodarzy . Ukoronowaniem dobrej postawy porajan w pierwszej odsłonie spotkania była bramka zdobyta przez niezawodnego Piotra Prusko ( był to 4  mecz z rzędu ,w którym ten zawodnik zdobył bramkę ) Drużyna Orła Kiedrzyn przejęła w drugiej połowie inicjatywę , poloniści swoich szans na zdobycie kolejnej bramki upatrywali w kontratakach . Goście nie mogli się przebić przez dobrze dysponowaną w tym meczu defensywę kierowaną przez Pawła Konieczko .  Jedynie po stałych fragmentach gry Orzeł Kiedrzyn doprowadzał do zagrożenia pod bramką Grzegorza Sokołowskiego . Wynik meczu na 2-0 podwyższył wychowanek porajskiej Polonii Adrian Sochański . Była to już ostatnia bramka , która zobaczyli porajscy kibice .

W środę Polonię Poraj czeka najważniejszy mecz w tej rundzie . Na stadionie w Woźnikach spotka się z liderem okręgówki i głównym kandydatem do awansu do IV ligi . W przypadku zwycięstwa Polonia zbliży się do ekipy MLKS- u Woźniki i zachowa realne szanse na 1 miejsce w lidze  , jeżeli z Woźnik wróci na tarczy to ciężko jej będzie odnieść upragnione zwycięstwo na finiszu rozgrywek .

Bramki :

  Piotr Prusko

  Adrian Sochański

 

Skład :
Sokołowski – Konieczko , Jelonek , S. Kryger , Hąc – Psonka , Zawrzykraj(Jakubiec) , Suliński(Sochański) , Jabłko – Prusko , Opeldus