News

Koniec sezonu!

alt

Ten sezon był bardzo długi i przerywany niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Polonia zajęła tylko trzecie miejsce, mimo zdobycia aż 70pkt. To najlepszy wynik Polonii w historii występów w rozgrywkach, na szczeblu okręgu. W ciągu całego sezonu, drużynę prowadziło aż trzech trenerów. Pierwszym był Krzysztof Całus, który kontynuował swoją pracę w naszym klubie i przygotowywał nasz zespół do sezonu. Zespół pod jego opieką w 9 meczach zdobył 18pkt.( wygrywając 6 meczy i 3 przegrywając).

Po dziesiątej kolejce do klubu przyszedł Wojciech Osyra. Drużyna pod jego wodzą zdobyła 25pkt. w 11 meczach, (8 zwycięstw,1 remis i 2 porażki). Trenerem, który doprowadził Polonię do końca sezonu, był Adam Kryger. Drużyna pod jego wodzą wygrała 7 meczy i jeden przegrała, zdobywając 21pkt. Kolejne punkty drużyna zdobyła walkowerem i bardzo efektownym zwycięstwem pod wodzą trenerów asystentów Andrzeja Pawłowskiego i Mariusza Mizgały, nad faworyzowanym i wzmocnionym zawodnikami pierwszej drużyny, Rakowem II Częstochowa. Do tego historycznego pogromu doszło 7 października na stadionie Rakowa. Nasza drużyna wpakowała do bramki Rakowa piłkę 7 razy, nie tracąc przy tym ani jednego gola! Nieliczni kibice Polonii, doświadczyli wówczas niezwykłej satysfakcji. Kibice Rakowa, wręcz przeciwnie.

     Nasza drużyna prezentując bardzo ofensywny styl gry, zdobyła aż 87 goli i straciła 25. Najwięcej bramek dla Polonii zdobyli: Piotr Prusko 12, Szymon Zboralski 11, Artur Opeldus 11, Piotr Nocoń 9, Rafał Psonka 5, Adrian Sochański 4. Patrząc na końcówkę sezonu, powinniśmy być spokojni o przyszły sezon, i liczymy na lepsze miejsce na koniec rozgrywek. Początek rozgrywek prawdopodobnie będzie 10 sierpnia, i już dzisiaj zapraszamy sympatyków do kibicowania naszej drużynie…