Okręgówka

Okręgówka

Warta KM 1-5 Polonia Poraj   

Zwycięstwo które Polonia osiągnęła w Kamieńskich Młynach okazało się  dużym krokiem ku celowi, którym jest zajęcie pierwszego miejsca. Ogromną przysługę zafundowali nam piłkarze Sparty Lubliniec którzy niespodziewanie przegrali z niżej notowaną drużyną  KS Panki, dzięki czemu przewaga w tabeli na drużyną z Lublińca wzrosła do czterech punktów. Jednak wygrana z Wartą wcale nie przyszła tak łatwo jak to mogłoby się wydawać po wyniku. Poloniści jak zwykle rozpoczęli z animuszem spychając Wartę do głębokiej defensywy. Niestety ponownie skuteczność naszych piłkarzy pozostawiała wiele do życzenia, co rusz  dochodzący do bardzo dobrych sytuacji zawodnicy nie potrafili zakończyć akcji celnym strzałem, a jeżeli już to dobrymi interwencjami popisywał się bramkarz gospodarzy.

 

Niestety brak skuteczności „zemścił” się i w 30 minucie, po jednej z niewielu kontr to gospodarze strzelają bramkę i obejmują prowadzenie.

 

Sytuacja ta pobudziła naszych zawodników jeszcze bardziej. Przewaga w polu była niepodważalna ale nasączona wieloma błędami indywidualnymi co skutkowało coraz bardziej nerwową atmosferą. Dopiero w 42 minucie udało się umieścić piłkę w siatce. Dokonał tego strzelając rzut karnyArtur Opeldus. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił chociaż jeszcze jedną idealną sytuację bramkową zmarnował Piotr Prusko po dograniu piłki przez Tomasza Ślęzaka.  Druga odsłona meczu to również zdecydowana przewaga naszej drużyny, lecz już przy trochę odważniejszej grze przeciwnika. Na prowadzenie wysunął Polonię w 55 minucie strzelając głową z najbliższej odległości Paweł Konieczko. Godna podkreślenia jest zdobyta przez Artura Opeldusa trzecia bramka. Po indywidualnej akcji, mijając jak tyczki  trzech lub czterech obrońców Warty strzelił perfekcyjnie pokonując bramkarza.

 

Swoją niemoc strzelecką tego meczu przełamał w końcu Piotr Prusko dokładając jeszcze dwie bramki.

 

Podsumowując spotkanie to można nazwać festiwalem niewykorzystanych sytuacji. Fakt, że najwierniejsi kibice Polonii którzy przybyli na mecz do Kamieńskich Młynów opuszczali stadion bardzo zadowoleni, świadczy o tym, że i tym razem nasi piłkarze spisali się „na medal” i oby tak dalej.

 

Kibice nie będą musieli długo czekać na następny emocjonujący pojedynek, gdyż w sobotę do Poraja przyjeżdża drużyna z Panek i na pewno ustawi wysoko poprzeczkę naszym zawodnikom.

 

Zapraszamy do przelgądania galerii w której znajdują się zdjęcia z meczu

 

Okręgówka

Okręgówka

Warta KM 1-5 Polonia Poraj   alt

altOsiągnięte w Kamieńskich Młynach zwycięstwo, okazało się  dużym krokiem ku celowi, którym jest zajęcie pierwszego miejsca. Ogromną przysługę zafundowali nam piłkarze Sparty Lubliniec, którzy niespodziewanie przegrali z niżej notowaną drużyną  KS Panki, dzięki czemu przewaga w tabeli nad drużyną z Lublińca, wzrosła do czterech punktów. Jednak wygrana z Wartą, wcale nie przyszła tak łatwo, jak to mogłoby się wydawać po wyniku. 

 

 

 

 

 

Continue reading „Okręgówka” <span class="meta-nav">→</span>