Młodziki

Trampkarze

Hat – trick Kowalczyka. 3 pkt wracają do Poraja

Tym razem Naszym trampkarzom przyszło rozegrać spotkanie wyjazdowe. Gospodarzem meczu była drużyna Juniora Szarlejki. W przeciwieństwie do ostatniego spotkania w sobotnie po południe zawodnikom obu drużyn doskwierał niesamowity upał. Na szczęście piłkarzom Polonii nie przeszkodziło to w zdobywaniu bramek.

 

Już w 7 minucie meczu Polonia powinna wyjść na prowadzenie. Zawodnik gospodarzy zagrał ręką w polu karnym, a sędzia tego spotkania bez zawahania podyktował „wapno”. Niestety Paweł Caban nie wykorzystał swojej sytuacji na otwarcie wyniku. To jednak nie załamało Naszych chłopaków. W 15 minucie długim i dokładnym podaniem popisał się Dawid Walencki zagrywając do Klaudiusza Kowalczyka, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, dając prowadzenie Polonii.

10 minut później mamy kopię sytuacji na 1-0. Zagranie Walenckiego mija obronę gospodarzy i niezawodny tego dnia Kowalczyk podwyższa na 2-0. Wynik do przerwy ustalił Dominik Makuch wykorzystując podyktowany rzut karny w 30 minucie po ponownym zagraniu ręką.

Druga połowa spotkania rozpoczyna się dla Nas bardzo dobrze. Po rozegraniu piłki przez Pawła Cabana do Kuby Kaziszyna, popularny „Kaziu” uderza przy słupku swoją słabszą prawą nogą i daję drużynie z Poraja 4 bramkę. Po tym golu Poloniści trochę osiedli na laurach i drużyna z Szarlejki zaczęła to wykorzystywać. Najpierw faul w polu karnym Szczypińskiego, zamienia ją na gola gospodarze wykorzystując rzut karny. 10 minut później Nasz bramkarz przy wyjściu do dośrodkowania mija się z piłką i tracimy kolejną niepotrzebną bramkę. To jednak było ostatnie zagrożenie tego dnia pod Naszą bramką. Wynik tego spotkania ustalił Klaudiusz Kowalczyk strzałem z 16 metra kompletując hat-tricka.

Kolejne spotkanie trampkarze Polonii rozegrają z Płomieniem Borowe na wyjeździe.

Polonia wystąpiła w składzie:

Sowala-Białas, Szczypiński, Makuch, Walencki-Kowalczyk, Caban, Nietresta, Kaziszyn-Zasik, Strzelczyk