Okręgówka

w Radzionkowie

Ruch Radzionków 4 – 1 Polonia Poraj

bramka: Piotr Prusko

altNie udał się wyjazd do Radzionkowa. Choć wiadomo było, że mecz z zajmującą I pozycję drużyną do łatwych należeć  nie będzie, to nikt nie spodziewał się, że po 8 minutach będziemy już przegrywac 2-0. Po dwóch kardynalnych błędach naszych obrońcow piłkarze Ruchu stworzyli sobie w przeciągu kilku miniut dwie dogodne sytuacje, i wykorzystali je w 100%. Później sytuacja się unormowała, poloniści poukładali szyki i próbowali konstruować swoją grę. Do końca pierwszej połowy mieliśmy jedną bardzo dobrą  sytuację bramkową i jedną kontrowersyją. Po indywidualnej akcji i dośrodkowaniu Artura Opeldusa uderzenie głową oddał Kamil Ścisłowski, niestety piłka minęła słupek. Niebawem ewidentne zagranie obrońcy gospodarzy ręką we własnym polu karnym, sędzia zinterpretował jako przypadkowe…

Po przerwie poloniści  zmotywowani przez trenera od razu ropoczęli szturm na bramkę  Ruchu. Efektem tego w 47 minucie była bramka Piotra Prusko. Zdecydowana gra Polonii przyniosła  w tej fazie meczu jeszcze kilka sytuacji podbramkowych, a szczególnie dogodną przeprowadził Tomasz Ślęzak. Indywidualnym rajdem po prawej flance minął obrońcę na pełnym gazie, lecz niestety za długo zwlekał z zagraniem do wychodzącego idealnie Piotra Prusko, spóźnił się o ułamek sekundy i podanie zostało zablokowne.

W dalszej części meczu, choć poloniści próbowali jeszcze zagrażać bramce Ruchu to tak zwanych setek już nie było, za to coraz groźniej atakowali gospodarze i w końcu w 70 minucie swoją trzecią bramę strzelił Tadeusz Urbańczyk. W doliczonym czasie Polonia straciła jeszcze jednego gola, który ustalił wynik spotkania na 4-1.
Polonia rozegrała następny mecz w którym pozostaje lekki niedostyt. Szkoda niewykorzystanej sytuacj Tomka Ślęzaka która dając wyrównującą bramkę mogła odmienić losy tego spotkania.

Bramki: Urbainczyk 3, 8, 71, Cepek 90+3 – Prusko 47. Sędziował Należnik (Katowice). Widzów 950.

RUCH: R. Strzelczyk – Trzcionka Wandzik, Buchcik, Franiel – Dziewulski – Sadowski (88. Cziba), Rocki (68. Zaborowski), Szramek (90+1. Hoinkis), Cepek – Urbainczyk (80. Smoliński). Trener Wojciech OSYRA.

POLONIA: Lech – Suliński, Konieczko, Mizgała, Kluz – Psonka (46. Ślęzak), Molek – Kozieł (46. Dziadczyk), Ścisłowski (85. Szecówka), Opeldus (85. Nowak) – Prusko. Trener Krzysztof CAŁUS.
Żółte kartki: Rocki, Zaborowski – Kozieł, Konieczko, Szewcówka.