Okręgówka

Ważna wygrana!!!

GÓRNIK PIASKI-POLONIA 1:3 (1:1)

Mimo obiecujących pierwszych minut na boisku w Czeladzi, od 17 minuty zrobiło się gorąco.

Zawodnik gospodarzy wyszedł na czystą pozycję i nasz bramkarz go sfaulował. Czerwona kartka i rzut karny zamieniony na bramkę. Dawid Woźniak rzucił się w niewłaściwy róg i było 1:0!. Ale tego dnia to była pierwsza i ostatnia nieudana interwencja Wózka! Od tej pory bronił bardzo dobrze, a co najważniejsze bardzo szczęśliwie. Zaraz po stracie gola mieliśmy wyborną sytuację z kontry, ale strzał Pełki lekko chybił. Jeszcze przed przerwą Kamil Witczyk po świetnym rajdzie strzelił wyrównującą bramkę. W przerwie trener musiał zrobić kilka roszad personalnych. Wyszły one nam na dobre, bo mimo grania w osłabieniu od 17′ zdołaliśmy strzelić w drugiej połowie jeszcze dwie bramki. Najpierw nasz zespół na prowadzenie wyprowadził K.Ścisłowski po świetnym dośrodkowaniu Witczyka i profesorskim zachowaniu Ścisłego. A potem najlepszy tego dnia na boisku K.Witczyk pokonał bramkarza gospodarzy po raz drugi i wszystkim się wydawało, że jest „pozamiatane”. Ale granie w „10” musiało się odbić na naszej kondycji. Na dodatek sędzia dał drugą żółtą kartkę T.Pelce i od 85′ minuty graliśmy w „dziewiątkę”. Na szczęście gospodarze tego dnia już nam nic nie mogli zrobić. Za tydzień pierwszy mecz u siebie, z aspirującym do awansu Ruchem Radzionków. Dzisiaj nasze poczynania w pierwszrj połowie oglądał trener Ruchu, Wojciech Osyra. Ciekawe, czy po tak emocjonującym i zwariowanym meczu, wyciągnie jakieś konstruktywne wnioski dla siebie? Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz o 16.30… Dzięki naszym zawodnikom, emocji na pewno nie zabraknie!

Bramki: Piętka 18 – karny – Witczyk 37, 85, Ścisłowski 62. Sędziował Synówka (Tychy). Widzów 100.
GÓRNIK: Matras – Strojek, Piętka (26. Marcińczyk), Ł. Gad (72. Oberaj), Rzymowski (46. Kędzierski), Sierka, Sarzała (66. Suwaj), Baran, Murszewski, Szpiech, Karpowicz. Trener Radosław ORŁOWSKI.
POLONIA: Kępka – D. Nowak, Mizgała, Mesjasz, Krajza, Witczyk, Pełka, Synoradzki (46. Skwarczyński), Ścisłowski (72. Psonka), Świerk (17. Woźniak), Prusko (46. M. Nowak). Trener Artur MINKINA.
Żółte kartki: Murszewski, Szpiech – Pełka, czerwone: Pełka (87, druga żółta), Kępka (17, faul ratunkowy).