Okręgówka

Concordia

Concordia Knurów 0-4 Polonia Poraj

Zaległy mecz na stadionie Concordii był bardzo dziwny. W Knurowie jest bardzo duży stadion jak na IV ligę, ale widać po nim upływ czasu. Do tego mecz był rozgrywany na skutek kary dla Concordii, przy pustych trybunach. Stwarzało to dziwne wrażenie. Zaczęło się od minuty ciszy w hołdzie zmarłemu kibicowi. A potem mecz. Już na początku po wątpliwej stracie w środku pola, gospodarze doszli do „setki”, ale nasza obrona i bramkarz zażegnała w ostatniej chwili niebezpieczeństwo.

To była pierwsza i ostatnia bardzo groźna akcja dla Concordii. Od tej pory, mimo zażartej i ostrej gry z obydwu stron, do groźnych okazji dochodziliśmy tylko my. Zaczęło się w 13′ minucie, gdy Skwarczyński pięknym rajdem ze skrzydła wpadł do środka, wszedł odważnie między trzech obrońców, i strzelił po długim słupku nie do obrony dla bramkarza. Po chwili rajd po skrzydle „Messiego”, świetna centra i faul bramkarza na M.Nowaku. Na  szczęście sędzia puścił akcję a do dobitki po strzale Marcina doszedł Witczyk i było 0:2. W samej pierwszej połowie mieliśmy jeszce dwie setki i kilka okazji, ale cóż, skończyło sie tylko na dwóch bramkach. Po przerwie obraz gry znacząco się nie zmienił. Znowu mieliśmy kilka groźnych akcji, ale dopiero w 71′ dobitka Ścisłowskiego była skuteczna. Gospodarzy w 84′ minucie dobił po świetnej asyście Pruski, Synoradzki. Nasi w tym meczu przejawiali bardzo duży zapał do gry. Tak duży, że niektórzy chcieli wejść na boisko bez koszulki meczowej. Oby zapał pozostał na następne mecze, a do tego, żeby doszła chłodna głowa. Ale o tym przekonamy się w sobotę o 17.00 na obiekcie przy Sportowej, gdzie będziemy gościć Gwarka Tarnowskie Góry. Zapraszamy wszystkich naszych kibiców…

Bramki:Skwarczyński,Witczyk,Ścisłowski,Synoradzki

Skład: Kępka- Krajza, Mizgała, Mesjasz, D.Nowak- Witczyk, Psonka, Ścisłowski (Świerk 77′), Pełka (Ślęzak 86′), Skwarczyński (Synoradzki 73′)- M.Nowak (Prusko 77′)