IV Liga

w Ciochowicach

Przyszłość Ciochowice 1-5 Polonia Poraj

altJuż dawno Polonia nie grała meczu z tak defensywnie ustawioną drużyną. Taki sposób gry dla gospodarzy w pierwszej części gry okazał się bardzo skuteczny. Poloniści mimo utrzymywania się cały czas przy piłce nie mogli strzelić bramki. Na drodze do bramki stawała słaba skuteczność lub po prostu brak szczęścia. Druga połowa rozpoczęła się podobnie, na szczęście już po 7 minutach Maciej Swatek strzelił pierwszą bramkę.

Po strzeleniu drugiej bramki przez Michała Mizgałę, w szeregi drużyny wkradło się niepotrzebne rozluźnienie, czego następstwem był błąd popełniony w defensywie i pierwsza w tym sezonie bramka dla Przyszłości stała się faktem. Po stracie bramki poloności „zabrali się do roboty” i dołożyli jeszcze trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się Rafał Psonka, Kamil Witczyk oraz Bartosz Płatkowski. Zgodnie z planem trzy punkty zabraliśmy do Poraja i w tabeli Polonia wskoczyła na trzecie miejsce. Tak wysoką pozycję będzie jednak bardzo trudno utrzymać, gdyż przed nami trzy bardzo ciężkie kolejki.  W następnym tygodniu zagramy z drużyną RKS Grodziec, i o punkty będzie na pewno trudniej. 

bramki:

Maciej Swatek, Mariusz Mizgała,  Rafał Psonka, Kamil Witczyk, Bartłomiej Płatkowski

Polonia wystąpiła w składzie

M. Kępka – M. Mizgała (P. Konieczko 87′), A. Mesjasz, K. Krajza, B. Płatkowski, K. Witczyk, R. Psonka, S. Piwiński (D. Świerk 86′), M. Swatek (M.Mickiewicz 8′), K. Sobala (M. Nowak 72′), M. Kowalski