III liga kobiet

Ambitna gra niestety nie wystarczyła.

Pomimo bardzo ambitnej gry nasze zawodniczki przegrały w spotkaniu z GKS Katowice.

LKS Polonia Poraj – GKS Gieksa Katowice

Wynik 1:3 (1:0)

W niedzielnym spotkaniu naprzeciw siebie stanęły zawodniczki LKS Polonia Poraj oraz GKS Gieksa Katowice. W drużynie z Katowic występują zawodniczki, które jeszcze w zeszłym roku reprezentowały barwy 1FC Katowice (zespołu, który przed zakończeniem swojej działalności występował na boiskach 1 ligi, a rok wcześniej swoje mecze rozgrywał na najwyższym szczeblu rozgrywek kobiecych w Polsce).

Nasze dziewczyny do tego pojedynku podeszły z niesamowitą ambicją. W 9 minucie wynik otworzyć mogła Paulina Koszownik, niestety jej strzał wylądował na poprzeczce bramki Katowickiej. Przewaga w posiadaniu piłki należała jednak do zawodniczek ze stolicy województwa. Gdy wydawało się, że pierwsza część gry dobiegnie końca z wynikiem bezbramkowym to podopieczne trenera Tomasza Duszy dopięły swego i Monika Iwańczuk po strzale Katarzyny Bąk musiała wyciągać piłkę z siatki. Radość na naszej ławce była niesamowita. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 1:0 dla gospodyń. W przerwie pełne ręce roboty mieli nasi fizjoterapeuci Piotrek Paca oraz Łukasz Kozłowski, którzy „reanimowali“ nogi naszych dziewczyn po bardzo twardej grze.

Druga odsłona pojedynku należała już jednak do drużyny przyjezdnej. Bramka dająca wyrównanie padła już w 46 minucie, kiedy to Kingę Figułę pokonała Patrycja Kowalska. Niestety najgorsze osiem minut tego meczu było jeszcze przed nami. Te minuty przypadły na 53 oraz 61 kiedy to dwukrotnie do siatki naszej bramki piłkę wpakowała Angelika Łączkiewicz. Jak się później okazało były to ostatnie trafienia w tym spotkaniu. Naszym podopiecznym jednak należą się słowa uznania za walkę oraz determinację do końca. A naszym rywalkom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej części sezonu.