Młodziki

Szczytny cel

 

altW minioną sobotę odbyła się IV edycja turnieju o Puchar Prezesa KS Olimpia Huta Stara. W Hali Sportowej Gimnazjum im. K.K Baczyńskiego w Poczesnej, rywalizowało dziesięć zespołów z naszego regionu, w tym oczywiście nasza drużyna. Cały dochód zebrany z tegorocznej imprezy został przeznaczony na leczenie i sprzęt rehabilitacyjny dla dwóch poważnie chorych dziewczynek z gminy Poczesna  – 2-letniej Oli Podwyszyńskiej oraz 9-letniej Julii Jacznik.

 

W rywalizacji wzięło udział 10. zespołów z rocznika 2006/07: Polonia Poraj, Sokół Olsztyn, LKS Kamienica Polska, UKS Orlik Blachownia, UKS Jurajskie Wilki Częstochowa, KS Stradom Częstochowa, dwa zespoły Rakowa Częstochowy rocznik 2007 oraz dwie drużyny gospodarzy, Olimpii Huta Stara. W przerwach odbył się pokaz grupy R-Style, Mistrzów Polski we Freestyle Football, Adriana Franca oraz Kaliny Matysiak. Warto zaznaczyć, że w zawodach wystąpił młody adept szkółki piłkarskiej Rakowa Częstochowa, Filip Suliński, dla którego w tamtym roku działacze Olimpii Huta Stara organizowali podobny turniej. Tym bardziej cieszy fakt, że zebrane pieniądze pozwoliły temu młodemu chłopakowi wrócić do uprawiania sportu. Miejmy nadzieję, że Ola i Julia wkrótce będą również okazami zdrowia.
Najlepszym strzelcem został Staś Janik (KS Stradom Częstochowa), który na swoim koncie zaliczył 7. trafień. Najlepszym bramkarzem został wybrany Maciej Zięba (UKS Orlik Blachownia), z kolei najlepszym piłkarzem okazał się zawodnik Olimpii Huta Stara, Filip Śnieżyński. W naszej drużynie najwięcej bramek strzelił Maksymilian Klamski, po jednym trafieniu dorzucili: Noszczyk Mateusz, Grabowski Przemysław, Barszcz Łukasz, Ciesielski Krzysztof i Brożkiewicz Franciszek
Wyniki spotkań:
Mecz o miejsce 9: Raków II Częstochowa – Sokół Olsztyn 0:2
Mecz o miejsce 7: Olimpia I Huta Stara – Jurajskie Wilki Częstochowa 1:0
Mecz o miejsce 5: Polonia Poraj – LKS Kamienica Polska 2:1
Mecz o miejsce 3: KS Stradom Częstochowa – Raków I Częstochowa 5:2
Mecz finałowy: UKS Orlik Blachownia – Olimpia II Huta Stara 1:1 karne 3:1
Klasyfikacja końcowa
1. UKS Orlik Blachownia
2. Olimpia Huta Stara II
3. KS Stradom AJD Częstochowa
4. Raków I Częstochowa
5. Polonia Poraj
6. LKS Kamienica Polska
7. Olimpia I Huta Stara
8. Jurajskie Wilki Częstochowa
9. Sokół Olsztyn
10 Raków II Częstochowa