News

Siatkarski maraton

Ze zmiennym szczęściem grały nasze siatkarskie zespoły żeńskie i męskie.

Jako pierwsze w sobotnie popołudnie na parkiecie zameldowały się nasze siatkarki podejmując u siebie zespół MTS As Myszków. Polonistki rozpoczęły nerwowo, ale z każdą kolejną piłką widać było przewagę siatkarek Polonii Poraj, które pewnie wygrały 3:0 (25:21, 27:25, 25:18) odnosząc drugie zwycięstwo w IV lidze śląskiej. Na wyróżnienie zasłużyły dwie siatkarki Paulina Królikowska i Magdalena Flaszka, które w żargonie siatkarskim trzymały przyjęcie i nie popełniały błędów w ataku.

Jako drudzy na trzecioligowy parkiet wyszli mężczyźni, którzy podejmowali zespół AZS Politechnikę Gliwicką. Po dwóch setach siatkarze Polonii Poraj przegrywali 0:2 i wszystko wskazywało na szybką porażkę. Sztab trenerski dokonał dwóch zmian, na pozycji atakującego Łukasza Siwka zastąpił Mateusz Wartalski, a na przyjęciu Wojtka Pustuła zastąpił Marek Adamczyk. Ten manewr okazał się strzałem w dziesiątkę i Poloniści doprowadzili do piątego seta. W tie- breaku kibice na brak emocji nie mogli narzekać, niestety gospodarze nie wykorzystali kilku piłek meczowych i przegrali całe spotkanie 2:3 (20:25, 23:25, 25:18, 25:19, 19:21).Szkoda, bo drugie zwycięstwo w play-offie było blisko