Okręgówka

Zwycięstwo z Górnikiem

Polonia Poraj 2 (1) – (1) 1 Górnik Piaski

gornikpiaski smallCenne zwycięstwo zaliczyli poloniści. Od początku nasza gra się jakoś nie kleiła. W pierwszych minutach w zamieszaniu pod bramką Górnika kilku dogodnych sytuacji nie wykorzystali nasi zawondnicy. Jako pierwszy do bramki trafił zawodnik gości. Strata bramki podrażniła trochę naszych zawodników, ale ciągle mieliśmy  problemy w płynności gry.

Na szczęście jakby na przełamanie świetnie po skrzydle pociągnął Kamil Witczyk i idealnie dośrodkował na głowę Marcina Kowalskiego. Marcin pięknym strzałem z głowy dał drużynie bramkę. Od momentu wyrównania poloniści zaczęli wyglądać coraz lepiej. Idealnej sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Helder Rodrigues. Do przerwy wynik pozostał remisowy.W drugiej połowie poloniści próbowali zdobyć zwycięskiego gola, ale skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. W 65 minucie trener zmienił Kamila Sobalę na Damiana Woźniaka. Zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę. Damian kilkukrotnie popisał się dobrymi dośrodkowanimi a jedno z nich na bramkę zamienił rozgrywający doskonałe spotkanie Marcin Kowalski. Górnik cały czas groźnie kontrował i był bliski wyrównania. Na szczęscie wynik nie uległ zmianie i do tabeli możemy dopisać upgranione 3 punkty.

Za tydzień drużyna z powodu wycowania się Unii Ząbkowce, pauzuje. Kibiców zapraszamy na mecz za 2 tygodnie z Przyszłością Ciochowice.

2 x Marcin Kowalski

Skład:

Łatka, Mizgała, Leszczyński, Nowak, Sokar, Witczyk, Piwiński, Psonka, Sobala (Woźniak  65′), Kowalski, Rodrigues (Krajza 88′)