News

Sukces młodego pięściarza z Sekcji Bokserskiej Polonii Poraj w Masłońskiem

IMG  0212W sobotę 22 października w Rybniku odbył się XVI Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika im. Józefa Cyrana. Wzięło w nim udział 76 pięściarzy z 22 klubów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. W zawodach z sukcesem wystąpił Dawid Bejm, wychowanek Sekcji Bokserskiej LKS Polonii Poraj, której treningi odbywają się w Sali Sportowej Budynku Wielofunkcyjnego w Masłońskiem. Zawodnik przygotowywany był przez  trenera ks. Zbigniewa Dudka.

 

 

 

IMG  021

Dawid Bejm z trenerem ks. Zbigniewem Dudkiem oraz Jakubem Bokwą

 

Dawid Bejm ma 16 lat i osiąga sportowe sukcesy na międzynarodowych zawodach bokserskich. Walczy w kategorii wiekowej kadetów w wadze do 70 kg. Dawid jest wychowankiem Sekcji Bokserskiej LKS Polonia Poraj, której treningi odbywaja się w Sali Sportowej Budynku Wielofunkcyjnego w Masłońskiem. Jej trenerem i założycielem jest ks. Zbigniew Dudek, paulista, długoletni wychowawca młodzieży pragnącej trenować boks na terenie Gminy Poraj.

 

W sobotnim Turnieju pierwszą swoją walkę Dawid stoczył z Erykiem Himnerem z Dąbrowskiego Klubu Bokserskiego z Dąbrowy Górniczej – zawodnikiem bardziej doświadczonym, mającym na swym koncie 10 stoczonych walk. Po zaciętej walce, trwającej 3 rundy, nasz zawodnik z KB Masłońskie zwyciężył decyzją sędziów.

 

Gratulujemy Dawidowi wygranej i życzymy mu, a także jego kolegom trenującym boks w naszej Gminie, dalszych sukcesów sportowych.

 

 

IMG  031

 

Dawid Bejm i Jakub Bokwa podczas treningu pod okiem ks. Zbigniewa Dudka

Trener Sekcji Bokserskiej LKS Polonia Poraj, ks. Zbigniew Dudek, zaprasza wszystkich chętnych na treningi bokserskie, które odbywają się w Sali Sportowej Budynku Wielofunkcyjnego w Masłońskiem w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.30-19.30. Szczegółowe informacje o treningach można uzyskać pod nr tel.: 605 313 524.