Młodziki

I liga dla Orlików Polonii Poraj !

 Po bardzo udanym sezonie i wygranej z drużyną z Kamienicy Polskiej 4 listopada 2016r. w Żarkach Letnisku 3:0, nasza drużyna awansowała do I ligi rozgrywek CzOZPN w Częstochowie. Bramki strzelali:Maksymilian Klamski – 1, Franciszek Broszkiewicz – 1, Krzysztof Ciesielski – 1.       Obie drużyny grały z dużym zaangażowaniem, ale nasza dominacja widoczna była od początku meczu w postacie agresywnej i skutecznej  gry.

 

 

Chociaż kibice gości przywieżli ze sobą trąbki i inne akcesoria dopingujące drużynę z Kamienicy Polskiej to jednak nasza dobra, pełna polotu gra zadecydowała o zwycięstwie. Wyzwaniem dla naszej drużyny jest gra w I lidze. Tam  grają zespoły, które mają większe możliwości w wyborze zawodników, choćby z racji liczby mieszkańców np: Częstochowa liczy ok.250 tysięcy, a cała nasza gmina ma 11 tysięcy. Pomimo tego jesteśmy gotowi podjąć rękawicę i walczyć o każdy centymetr boiska w przyszłych meczach, bo przecież marzeniem każdego naszego orlika jest gra w pierwszej drużynie Polonii Poraj, a może nawet gra w I ligowych klubach w Polsce. KC.